Şanlıurfa GAP Havalimanı’nın reklam tabelaları ve yol kenarlarına yerleştirilen yazıların uluslararası havalimanı özelliği taşıyan bir havaalanına yakışmıyor. 

Urfa’da  “Nefes Almadan” Adlı Eser Sahnelendi Urfa’da  “Nefes Almadan” Adlı Eser Sahnelendi

Sürekli uçak sefer sayılarının yetersizliği ve kış aylarında sisli havalarda ILS cihazının yetersizliği ile gündeme gelen Şanlıurfa GAP Havalimanı bu kez Diyarbakır yolu güzergâhına konulan “Şanlıurfa GAP Havaalanı” yazılarının basitliği ile dikkat çekti. 

Şanlıurfa GAP Havalimanı Sınırının,  Diyarbakır yol güzergahlarına son günlerde “Şanlıurfa GAP Havalimanı” yazılarının yerleştirildiği görüldü.

Şanlıurfa GAP Havalimanı yöneticileri tarafından yerleştirilen tanıtım yazıları ve reklamları basit bulan vatandaşlar  çektiği videoyu urfadasın haber sitesine ulaştırarak “Şanlıurfa Havalimanı’nın reklam tabelaları Şanlıurfa'ya yakışmıyor.

Türkiye'nin en uzun pistine sahip havalimanı ve muhtemelen de  en büyük alanına da sahip olan Şanlıurfa Havalimanı’na daha büyük ve daha gösterişli yazılar yaptırılmalıydı. Bu konular yazılar çok basit olmuş. Hiç konmasaydı daha iyiydi. Çünkü ne okunabiliyor ne görünüyor."ifadelerini kullandı.

Bu arada yapımı 10 yılda tamamlanan, Şanlıurfa merkeze 35 Kilometre uzaklıkta, 8 uçak kapasitesi olan ve 12.000 m²'lik terminal binası ile hizmet veren GAP Havalimanı 4 kilometrelik pisti ile Türkiye'nin en uzun pistine sahip.

Öte yandan ağır kargo uçaklarının iniş ve kalkışına imkan sağlayacak şekilde inşa edilen ve genişliği 45 metreyi bulan pistin yanı sıra havaalanında, tüm ihtiyaçlara cevap verebilecek düzeyde altyapı ve destek birimleri bulunuyor.