TBMM Genel Kurulu’nun dünkü birleşiminde gündem dışı söz alan Tanal, Şanlıurfa GAP Havalimanı’ndan sadece İstanbul ve Ankara’ya direkt uçuş seferinin düzenlendiğini aktardı.

 Tanal, Şanlıurfa'yı diğer kentlerle kıyaslama yaparak şunları söyledi; “Değerli kardeşlerim, bakın, Trabzon büyükşehirdir, nüfusu 824 bindir; Trabzon'dan direkt Adana'ya, Ankara'ya, Gaziantep'e, İstanbul'a ve İzmir'e uçuş var. Şanlıurfa'nın nüfusuna biz baktığımız zaman, Şanlıurfa'nın nüfusu 2 milyon 213 bin, Trabzon'un tam 2 katı. Sadece uçuş nereye var Sayın Başkanım? Ankara ve İstanbul'a var, dikkatinizi çekiyorum.

Devam ediyorum, Diyarbakır'ın nüfusu 1 milyon 818 bin. Hava yoluyla uçuş direkt Ankara, İstanbul, İzmir, Antalya'ya, 4 yere uçuş var; Şanlıurfa'nın ise 2 yere var, yine Şanlıurfa'nın nüfusu oradan büyük. Aynı şekilde Van'a bakın, Van'a. Van'ın nüfusu 1 milyon 127 bin; direkt uçuşlar Ankara, İstanbul, İzmir, Antalya'ya; Şanlıurfa'nın nüfusu Van'ın da 2 katı, sadece ve sadece Ankara ve İstanbul'a direkt uçuş var. Hava yoluyla ilgili değerli Ak Parti'li Şanlıurfalı milletvekilleri, sizden istirham ediyorum, şu şehrin hakkını, hukukunu savunun ya!”

Editör: Urfadasin Haber