Yılların siyasetçileri ise “Urfa siyaseti bugüne kadar hiç bu kadar sessiz olmamıştı.” diyor.

Geçmiş dönemlerde seçim sathına girildiğinde siyaset arenası bugünlerden çok daha hareketli olurken 2023 seçimleri atmosferine girilmesine ve hatta seçimlerin birkaç ay öne çekileceğinin konuşulmasına rağmen Şanlıurfa siyasetinde yaprak kımıldamıyor.

Bunun nedenleri arasında iktidar partisinin gücünün zayıflamasına ve seçimde başarılı olup olamayacağının kestirilememesine bağlanırken siyasete girmeyi düşünenlerinde bu yüzden pozisyonlarını belirlemekte tereddüt etmesinden kaynaklandığı belirtiliyor.

NEREDE O ESKİ ADAY ADAYLIK SÜREÇLERİ!

Milletvekili aday adayı olacakların geçmiş yıllarda, aylar öncesinden takım elbiselerini ve parlak kunduralarını giyip sahaya inerken 2023 Genel Seçimleri öncesi bu durumun yaşanmaması sadece AK Parti için değil muhalefet partilerinde de görülüyor. Yanlış taraf belirlememekten çekinen aday adayları siyasi atmosfere halen güvenmemeleri dikkat çekerken henüz sahaya inen bir tek aday adayının dahi bulunmaması yılların siyaset duayenlerini bile kara kara düşündürüyor.

ADAY ADAYI OLMAYI DÜŞÜNEN BAZI İSİMLER SİYASİ CENAZEDE TABUTUN İÇİNDE ENDİŞESİ TAŞIYOR

Fakıbaba'dan Çarpıcı Açıklamalar Fakıbaba'dan Çarpıcı Açıklamalar

Ortada adeta siyasi bir cenazenin olduğu görülürken tabutun sağında mı solunda mı cenazeye omuz vereceklerine karar veremeyen aday adaylarının birçoğu da tabutun içinde olma endişesi taşıyor.

ADAY ADAYLARDAN BAZILARI LİSTEDE İLK 3’TE YADA İLK 5’TE GÖSTERİLME ŞARTI İSTİYOR

Bu arada AK Parti de siyaset yapmayı yada kendisine AK Parti’den gelen dolaylı milletvekilliği tekliflerine ise bir çok Şanlıurfa ismin “Listede ilk 3’te yer verirlerse aday adaylığına müracaat ederim. İlk 3 Olmazsa bile listede ilk 5’te aday gösterilme sözü verilmezse hiç müracaat etmeyi düşünmüyorum” demesi dikkat çekiyor.