Bedelli askerlik ücreti, yeniden belirlenecek Bedelli askerlik ücreti, yeniden belirlenecek

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan İHH Şanlıurfa İl Başkanı Makina Mühendisi Behçet Atila şunları kaydetti; Gazze’deki soykırıma dikkat çekmek, Gazze’de yaşanan zulmün normalleştirilmeme için ve ateşkesin sağlanması için bir süreden beridir, Şanlıurfa’nın en büyük ve en merkezi meydanı olan Rabia Meydanı’nda Gazze Nöbeti adıyla oturma eylemi gerçekleştiriyoruz.

Her gece 20.30 – 22.30 arası yaptığımız bu eyleme çok sayıda duyarlı insan katılım sağlıyor. Katılım sağlayan herkese ve emek veren personel ve gönüllülerimize ayrı ayrı teşekkür ederiz. Allah kabul eylesin. Program; yatsı namazının cemaatle kılınması, Kuranı Kerim Tilaveti, Gazze ve şehadet konulu konuşmalar, şiirler, ezgi ve marşlar şeklinde yapılmaktadır.

Oturma eylemimiz 17 Mayıs 2024 Cuma saat 22.30 da sona erecektir. Son gece de katılımın çok daha fazla olacağını bekliyoruz. Filistin özgürleşeceği muhakkaktır. Bu özgürlük mücadelesinde bizim de payımız olsun isteriz. Siyonizmi ve tüm zalimleri lanetliyoruz ve yaşasın özgür Filistin diyoruz.

Programda yerel yazar ve âlimlerin yanı sıra zaman zaman Filistinli, Mısırlı, Iraklı, Suriyeli, Ürdünlü yazarlar da çeşitli konuşmalar yapıp marşlar okuyorlar. Halkın ailece katıldığı oturma eyleminde okunan şiirlere ve okunan marşlara çocukların ilgisi ve takip edilerek eşlik edilmesi dikkat çekti.

Editör: Urfadasin Haber