Bir süre önce Şanlıurfa İl Emniyet Müdürü olarak atanan Murat Ulucan Suriye’nin Barış Pınarı Bölgesinde yer alan Tel Abyad Emniyet Müdürlüğünü ziyaret etti

Vali Ayhan ve Müdür Ulucan Uygulama Noktalarını Ziyaret Etti Vali Ayhan ve Müdür Ulucan Uygulama Noktalarını Ziyaret Etti

Şanlıurfa İl Emniyet Müdürü Mehmet Murat Ulucan, Tel Abyad ziyareti öncesi Tel Abyad'a sıfır noktada bulunan Akçakale İlçe Emniyet Müdürlüğünü ve Polis Uygulama Noktasını ziyaret ederek, çalışmalar hakkında bilgi alarak tespitlerde bulundu.

Daha sonra sınır ötesine geçerek Suriye'deki Tel Abyad Emniyet Müdürlüğünde incelemeler yaptı.  Şanlıurfa Valiliği sorumluluğunda yer alan Barış Pınarı Bölgesindeki Emniyet Müdürlüğündeki çalışmalar, faaliyetleri hakkında bilgi alan Murat Ulucan personelle birlikte aynı karavanadan yemek yedi.

FcZfTbrWIAMiz8w

Şanlıurfa İl Emniyet Müdürü Murat Ulucan, Türkiye’nin ve Şanlıurfa'nın sınır güvenliğinin en önemli noktalarından olan Suriye Tel-Abyad Koordinatör Emniyet Müdürlüğünü günü birlik ziyaretinden ardında aynı gün Urfa’ya geri döndü.

Bu arada Barış Pınarı Harekâtı’yla YPG/PKK’lı teröristlerden temizlenen Suriye'nin Tel Abyad ilçesi, Türkiye’nin eğitim, sağlık, ulaşım, ekonomi, tarım ve hayvancılık alanında ortaya koyduğu çabalar sayesinde geri dönen Suriyeliler için güvenli liman oldu.

FcZfT2uXwAA7t8q

Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesinin karşısında yer alan, terörden temizlenen Tel Abyad'da Türkiye, asayişi sağlayıp kamu düzenini tesis etti. Daha sonra, bölgenin imkânları kullanılarak ticaret, tarım ve yeni istihdam alanlarına yönelik projelere öncelik verildi.