Jandarma Genel Komutanlığının 185. kuruluş yıl dönümü etkinlikleri kapsamında, personelinin çektiği fotoğraflar arasında ''Kanun Ordusu Jandarma 185 Yaşında'' konulu yarışması düzenlendi.

Şanlıurfa'da Zabıta ile Esnaf Arasında Kavga: Çok Sayıda Yaralı Şanlıurfa'da Zabıta ile Esnaf Arasında Kavga: Çok Sayıda Yaralı

Gönderilen eserler, alanında uzman akademisyenler ve Anadolu Ajansı Fotoğraf Editöründen oluşan seçici kurul tarafından titizlikle değerlendirildi.

ŞANLIURFA İL JANDARMA KONUTANLIĞININ O FOTOĞRAFI BİNLERCE FOTOĞRAF ARASINDA DERECEYE GİRDİ

Yarışmada, Şanlıurfa İl Jandarma Komutanlığında görevli Jandarma Astsubay Kıdemli Çavuş Hakan Ak' ın, asrın felaketi 6 Şubat depreminin ardından  Şanlıurfa'da 17 kişinin öldüğü 65 kişinin yaralandığı sel felaketinde  Jandarma ekiplerinin çalışması esnasında çektiği fotoğrafı binlerce fotoğraf arasında Türkiye derecesine girdi.

DERECEYE GİREN FOTOĞRAF NEYİ ANLATIYOR

En iyi 10 fotoğraf arasına giren Jandarma Astsubay Kıdemli Çavuş Hakan Ak'ın çektiği  fotoğrafta, iki kadın jandarma subayının selden çaresizlik içinde kalan Şanlıurfalı bir kadının koluna girip güçlükle yürütükleri görülüyor.

JANDARMA, SEL FELAKETİNDE KİMSESİZLERİN KİMSESİ OLMUŞTU

Elleriyle yüzünü kapatan ve  gözyaşlarının görülmemesini isteyen kadına şefkatle yaklaşan kadın jandarma subayların o anlarının fotoğrafı görenleri derinden etkiliyor.

Jandarma Hakan Ak

ŞANLIURFA'DAKİ SELDE NE OLMUŞTU?  JANDARMA NE YAPMIŞTI?

Bu arada 15 mart 2023 yılında Şanlıurfa’da Karakoyun ve Cavsak deresinin sağanak yağışla taşmış 14 mahallede bin 978 ev, 134 iş yeri, 19 okul, 8 cami, 3 alt geçit sular altında kalmış. 

Karakoyun Deresi çevresindeki Mance ve Karakoyunlu mahallelerinde arama kurtarma ve çamurları temizleme çalışmalarında 2 bin 565 jandarma komando personeli ve korucular selin yaralarını bir ay boyunca sarmıştı.

Editör: Urfadasin Haber