Kırsaldaki çalışma hakkında konuşan Şanlıurfa İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Abdullah Solmaz; Hilvan Kaymakamlığı ve ilçedeki tüm kamu Karumlarının katılımıyla gerçekleşen proje kapsamında, 30 Kişiden oluşan Sağlık ekiplerimiz tarafından okullara yapılan ziyaretlerde öğrencilerin diş, göz ve diğer sağlık taramalarını yapıyorlar.

Urfa Özel Metrolife Hastanesi Doktorları, Kurban Kesiminde Yaralanmalara Karşı Uyardı Urfa Özel Metrolife Hastanesi Doktorları, Kurban Kesiminde Yaralanmalara Karşı Uyardı

Ekipler ayrıca kırsal mahallelerdeki evleri ziyaret ederek, kadın sağlığı konularında eğitimler veriyorlar, Aşısının eksik olduğu tespit edilen çocuklar aşılanırken, diyetisyenlerimiz boy ve kilo endeksi ölçümleri yapıyor. Ayrıca Mobil tarama araçları ile sağlık ekiplerince kadınlara yönelik kanser taramaları yapılıyor.

Kanser şüphesi bulunan hastalar için randevu oluşturan ekipler, ileri düzeyde tetkik ve tedavi için hastaların nakilleri sağlanıyor. Yeni doğan çocuklarımızdan topuk kanlarını alıyoruz, yine gebeliği olan Kadınları aile hekimlerine yönlendiriyoruz. Çevre sağlığı ekiplerimiz kırsalda ziyaret edilen mahallelerde içme suyu numuneleri alıyorlar."dedi.

Editör: Urfadasin Haber