Hastaların dilek ve isteklerini de dinleyen Şanlıurfa İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Abdullah Solmaz,  . “Hasta Hakları” hakkında bilgilendirme broşürleri dağıttı. 

Filistinli Doktor Urfa'da Şifa Dağıtıyor Filistinli Doktor Urfa'da Şifa Dağıtıyor

Etkinliğe İl Sağlık Müdürümüz Doç. Dr. Abdullah Solmaz’a, hastane Başhekimi Dr. M. Yaşar Şimşek, hastane yönetimi ve hasta hakları çalışanları da eşlik etti.

Şanlıurfa İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Abdullah Solmaz yaptığı açıklamada şunları söyledi; “Hasta hakları günü münasebetiyle ilimizdeki tüm sağlık tesislerinde çeşitli etkinlikler ile kutlanmaktadır. Bu vesile ile bizde Balıklıgöl Devlet hastanesinde gerçekleşen etkinliğe Başkanlarımız ile katılım sağladık Hasta hakları kanun maddeleriyle güvence altına alınmıştır.

Hasta ile sağlık çalışanları arasında bireysel ve toplumsal düzeyde ortaya çıkan sorunların çözümü, sağlık çalışanlarının hastaya ve hastanın sağlık çalışanlarına karşı görev ve sorumlulukları bilmesi, daha iyi sağlık ortamı için hasta ve sağlık çalışanlarının birlikte sahip çıkması gereken haklardır. Hastanın, haklarını koruma sürecinde bizlere rahatça ulaşmalarını sağlamak amacıyla çeşitli faaliyetler sürdürmekteyiz.

Hastalara Yapılan anketler, Alo 184 Sabim şikâyet hattından, Cimer den “Hasta Hakları Birimimizden” bize ulaşabiliyorlar. Bizlere ulaşıp rahatça görüşlerini aldıktan sonra çözüm sürecine gidiyoruz.

Hasta iletişim birimi bizim için önem arz ediyor. Hem hastane hem de sağlık sektörü olarak kendimizi daha iyi bir yere taşıyabilmek adına hastalarımızın görüşleri bizim için önemlidir. Bununla birlikte hastalar ve hasta yakınlarının da hastane kurallarına uymaları gereklidir. 26 Ekim Hasta Hakları Günü vesilesiyle sağlık çalışanlarımıza başarılar, hastalarımıza da acil şifalar diliyorum. Hasta Hakları Günü’nü kutluyorum “