Şanlıurfa İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü bahçesinde gerçekleştirilen “İbrahim Tatlıses Filmleri” söyleşisine Şanlıurfalılar büyük ilgi gösterdi. Sevilen sunucu Şoray Uzun ile akademisyen Doç. Dr. Rıfat Becerikli, Şanlıurfalı sanatçı İbrahim Tatlıses’in filmleriyle ilgili keyifli bir söyleşi gerçekleştirdi.

Festival kapsamında ayrıca ŞanlıurfaArkeoloji Müzesi Meydanı’nda Kavukluve Pişekar, Şanlıurfalı miniklere keyif dolu anlar yaşattı. 

Şanlıurfa'da Trajikomik Olay, Taban Suyu Seviyesini Ölçeceklerdi Bakın Ne Oldu Şanlıurfa'da Trajikomik Olay, Taban Suyu Seviyesini Ölçeceklerdi Bakın Ne Oldu

Yazar Tülin Kozikoğlu, Köprü Kütüphanesi’nde gerçekleşen Yaratıcı Yazı Atölyesi’nde değerli bilgilerini minik katılımcılarla paylaştı.  

Sözler ve Ezgiler etkinliği için ŞanlıurfalılarTopçu (Rabia) Meydanı’nda buluştu. Meydanda daha sonar düzenlenen Eşref Ziya’dan Unutulmayan Ezgiler konseri de Şanlıurfalılara eğlenceli dakikalar yaşattı. 

Harran Üniversitesi Amfi Tiyatro’da ise Kendimden Hallice grubu dinleyicilerini müzikal bir yolculuğaçıkarttı.

Şanlıurfa Devlet Türk Halk Müziği ve Sıra Gecesi Topluluğu, Mehmet Akif İnan Konferans ve Sergi Salonu’nda müzik severleri geleneksel ezgiler ile buluşturdu.


 

Editör: Mehmet Fatih Aslan