Şanlıurfa İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü bahçesinde gerçekleştirilen söyleşiye Şanlıurfalılar büyük ilgi gösterdi.

Uzun süredir Şanlıurfa’yı ziyaret etmek istediği belirten Şoray, “Çok istediğiniz bir şey olunca insan çok heyecanlanıyor. Sizlerle birlikte olmak beni çok mutlu etti. Bu şehir uygarlıkların ilk toprağı. Tarihi, insanları, yemek kültürü, her şeyiyle bizim kalbimizde, zihnimizde yer etmiş Şanlıurfa… Bu akşam dönebilirdim, dönmek istemedim. Dedim ki;'Urfa’da kalacağım, doya doya Urfa’yı yaşamak istiyorum, insanlarıyla kucaklaşmak istiyorum.’ Size çok teşekkür ediyorum. Beni çok mutlu ettiniz” dedi. Şoray bir hayranının, hangi erkek başrol oyuncusuyla daha fazla oynamak isterdiniz sorusuna ise “Yılmaz Güney” diye cevap verdi.

Retrobüs’ten Nostalji Gecesi

Festival kapsamında ayrıca Harran Üniversitesi Amfi Tiyatro’da sahneye çıkan Retrobüs 80’live 90’lı yıllardansöylediğişarkılarladinleyenlerinebirmüzikyolculuğuyaptırdı.

Öte yandan festival kapsamında şair Dursun Ali Erzincanlı’nın Topçu Meydanı’nda şiir ve ilahiler seslendirdiği program büyük ilgi gördü. Erzincanlı’nınardındansahneyeçıkanTürkhalkmüziğisessanatçısıElifAvcıileSesSanatçısıErdalŞahin, Tasavvufi Türküler dinletisi sundu.

Kızılkoyun Nekropolü’nün muhteşem atmosferinde düzenlenen “İki Mızrap Bir Ses” konseri de yoğun bir katılımla gerçekleşti.

“Yaşayan Miras Ustalarıile Söyleşiler” Şanlıurfa Arkeoloji Müzesi’nde meraklıları ile buluştu.

Harran Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Konferans Salonu’nda da “Belgesel Eğitim Projesi Atölye Çalışmaları” söyleşisine genç sinemacılar büyük ilgi gösterdi.

Nihat Çiftçi Öğrencilerin Karne Heyecanını Paylaştı Nihat Çiftçi Öğrencilerin Karne Heyecanını Paylaştı

Tülin Kozikoğlu’nun anlatımıyla “Çocukları Nasıl Kitapsever Yaparız” konulu söyleşi Şanlıurfa İl Halk Kütüphanesi’nde gerçekleşti.

Editör: Mehmet Fatih Aslan