Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı himayesinde “Şanlıurfa Organize Sanayi Bölgesine Su Götürme Projesi” için 2022 yılı Cazibe Merkezlerini Destekleme Programı kapsamında 94 milyon lira bedelli hibe desteği sağlanmıştı. Şanlıurfa Büyükşehir belediyesi’nin de 53 milyon TL finansman katkısı sağladığı proje için çalışmalarının startı bugün verildi.

Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan mevcut durumda 120 lt/sn olan OSB içme suyu temin oranını, projenin tamamlanmasıyla birlikte 700 lt/sn seviyesine yükselteceğini söyledi. Şanlıurfa OSB’ye hayat verecek proje için Vali Ayhan “OSB’lere Su Götürme Projesi kapsamında düzenlenen temel atma törenine katıldık. Valiliğimizin himayelerinde, Büyükşehir Belediyemizin ve Karacadağ Kalkınma Ajansımızın ortaklığında hayata geçirilen bu güzel proje, OSB’mize hayırlı olsun!” dedi.

Borç Yapılandırma Paketi Resmi Gazete'de Yayınlandı Borç Yapılandırma Paketi Resmi Gazete'de Yayınlandı

PROJENİN İŞTE DETAYLARI

Cazibe Merkezlerini Destekleme Programı (CMDP) kapsamında şimdiye kadar desteklenmiş en yüksek bütçeli proje olan “Şanlıurfa Organize Sanayi Bölgelerine Su Götürme Projesi” ile 9 bin 459 metre isale hattı (700 lt/sn), 2 adet pompa istasyonu ve 2 adet su deposu (1200 m3 ve 3000 m3) yapılacak. 53 milyon TL olan eş finansmanı, ihale ve tüm uygulamaları Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılanacak.