Şanlıurfalı 47 yaşındaki F.B. isimli kadın, uzun süredir yaşadığı karın ağrısı nedeniyle birçok hastaneye gitti. Ancak doktorlar, rahminin alınması gerektiğini ve durumunun hayati tehlike taşıdığını söyleyince ameliyat olmaktan vazgeçti. Çaresiz kalan F.B., son olarak Şanlıurfa Özel Metrolife Hastanesi'ne başvurdu.

Kahve içmenin faydası: Oturmaktan kaynaklanan ölüm ihtimalini azaltıyor Kahve içmenin faydası: Oturmaktan kaynaklanan ölüm ihtimalini azaltıyor

Şanlıurfa Özel Metrolife Hastanesi'nde Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Kenan Gengeç tarafından muayene edilen F.B., yapılan tetkikler sonucunda en az 18 cm boyutunda bir miyomu olduğunu öğrendi.

Dr. Gengeç ve ekibi, başarılı bir operasyonla sadece miyomu alarak F.B.'nin sağlığına kavuşmasını sağladı. Ameliyat sonrası hızla iyileşen F.B., taburcu edilerek evine döndü.

Op. Dr. Kenan Gengeç, yaptığı açıklamada, "Bu tür kist ve miyom ameliyatlarını hastanemizde steril bir ortamda gerçekleştiriyoruz. Ameliyat kararı almadan önce mutlaka hastanemize gelerek bizlerden bilgi almayı unutmayın" dedi.

Editör: Urfadasin Haber