Şanlıurfa İl Temsilcisi Uzundağ, memurların maaş ödemeleriyle ilgili yapılan promosyon anlaşmalarının gözden geçirilmesi ve yenilenmesi gerektiğini söyledi.  

Özgür Eğitim Sen Yönetim Kurulu adına açıklama yapan Şanlıurfa Özgür Eğitim Sen İl Temsilcisi Vehbi Uzundağ, “Türkiye’de son zamanlarda genel olarak kötüleşen, kötüye giden bir ekonomi var. Pandemi süreci ile birlikte daha da kötüleşen ekonomiyle bankalar hariç toplum olarak büyük kayıplar yaşadık, yaşamaya da devam ediyoruz. Resmi veriler bir yana toplum olarak, istisnalar hariç %200-250 kayıplarla karşı karşıya kaldık. Bu kayıplar bir müddet daha devam edeceğe benziyor” dedi.

Yapılan promosyon anlaşmaları gözden geçirilsin

Son günlerde birçok bankanın memur maaşlarını kendi bankalarına taşımaları halinde 5 - 7 bin liranın üzerinde promosyon verdiğini de hatırlatan Şanlıurfa Özgür Eğitim Sen İl Temsilcisi Vehbi Uzundağ, “Bilindiği gibi memur maaş alımları ile ilgili olarak çeşitli bankalarla yapılan ödeme anlaşmaları neticesinde tek seferde olduğu gibi belli periyotlarla da memurlara ödeme yapılmaktadır. Özellikle 3-5 yıllık gibi uzun vadeli anlaşmaların, ilk etapta kazanım gibi görünse de uzun vadede memurların aleyhine olduğu açıktır. Son bir yılda yaşanan ekonomik kayıplar göz önüne alındığında memurların maaş ödemeleriyle ilgili yapılan promosyon anlaşmalarının gözden geçirilmesi yada memurların lehine feshedilmesi gerektiği açıktır” diye konuştu.

Şanlıurfa Özgür Eğitim Sen İl Temsilcisi Vehbi Uzundağ, yetkililerin sorumluluklarını yerine getirmeleri konusunda çağrıda bulunduklarını, banka promosyonlarını çalışanların lehine yeniden düzenlerini istediklerini belirtti.

  

"Otoban Şanlıurfa'ya Kadar Var Neden Diyarbakır'a Yok?" "Otoban Şanlıurfa'ya Kadar Var Neden Diyarbakır'a Yok?"