Şanlıurfa İl Sağlık Müdürü Dr.Ögr.Üyesi Abdullah Solmaz hizmet başkanları ile birlikte  tefrişat işleri yapılan Haliliye Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesinde incelemelerde bulundu.

“Alzheimer Tanımak, Alzheimer Korunmanın En Etkili Yoludur” “Alzheimer Tanımak, Alzheimer Korunmanın En Etkili Yoludur”

Şanlıurfa İl Sağlık Müdürü Dr.Ögr Üyesi Abdullah Solmaz “Kısa süre içerisinde açmayı plânladığımız Haliliye Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesinin açılması ile birlikte Türkiye de iki tane Ağız ve diş Sağlığı hastanesi olan dördüncü Şehir olmuş olacağız.

Bu ilimiz için büyük bir kazanımdır. Çünkü bu tür hastanelerde komplike işlerin cerrahi işlemlerin yapıldığı, Diş yandal uzmanlarının olacağı ve hastaların yatırıldığı bir merkez olacaktır. Ayrıca İlimizdeki Adsh ve Adsm ler içerisinde en büyüğü olarak hizmet verecektir. Hastanemiz 50 ünit ve 5 yatak kapasiteli olacaktır ve yine Bakanlığımız tarafından Haliliye ilçemizde bulunan semt polikliniğinin bu hastaneye bağlanmasıyla 65 ünit ve 5 yatak kapasitesine sahip bir hastane olacaktır. Şanlıurfa ya Haliliye ve Devteşti halkına hizmet için, kısa süre içerisinde hizmete girmesi temennimizdir” dedi

İl Sağlık Müdürü Dr.Ögr.Üyesi Abdullah Solmaz 7/24 çocuk hastalarımıza ve  Dahili branşta  yetişkin hastalara sağlık hizmeti veren Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesine bağlı Devteşti semt polikliniğini ziyaret etti. Solmaz; Semt polikliniğinin şu an yürüklükte olması ve Çocuk hastalıkları ve Dahiliye branşında hizmet vermesi bizleri fazlasıyla memnun etmektedir. Kısa süre içerisinde Diş Hastaneside yürürlüğe girmiş olacaktır” dedi.

Müdür Solmaz; Tedavi olmaya gelen Hasta ve hasta yakınlarına geçmiş olsun dileklerini sundu. Sağlık personellerimiz ile sohbet ederek, dilek ve sorunlarını dinledi.