Yatırımlar Dergisi'nde yer alan bilgiye göre,  Karayolları Genel Müdürlüğünün yol kavşak projesinin ihalesini kazanan Irmak-Doğa Mühendislikle 10 milyon 800  TL üzerinden sözleşme imzaladı.  

Sağlık Bakanı Koca, Acemi Kasapların Acı Bilançosunu Paylaştı Sağlık Bakanı Koca, Acemi Kasapların Acı Bilançosunu Paylaştı

Sözleşme 10 Haziran 2024-15 Temmuz 2025 tarihleri arasında geçerli olacak. Yaklaşık maliyeti 12 milyon lira olarak belirlenen ihaleye 5 firma katıldı.  

6 yıl boyunca temeli atıldı atılmadı tartışmalarıyla şehir efsanesine dönüşen Şanlıurfa Şehir Hastanesi 2021 yılı Ekim ayında ilgli firmayla Sağlık Bakanlığı arasında sözleşme imzalanmış ve akabinde Şehir Hastanesi'nin yapımı start almıştı.

Yatak kapasitesi 1700 olan ve toplam 300 bin metrekarelik alanı kapsayan Urfa Şehir Hastanesi projesinin bu yıl Kasım ayında tamamlanması öngörülüyordu.  Ancak bu sürede bitirilmesi mümkün görünmüyor. 

Sağlık Bakanlığının bütçe imkanları yetersiz olduğu için açılışışının gecikeceği belirtiliyor. 

Ancak Gaziantep Şehir Hastanesi'nde olduğu gibi  Şanlıurfa Şehir Hastanesinde de bölümleri etap etap hizmete açılmasının da planlanlanıyor

Toplam 5 ana binadan oluşan; 983 tek kişilik oda, 514 yoğun bakım yatağı ve 57 ameliyathanesi bulunan Hastanede depreme dayanıklı 1100 sismik izolatör kullanıldı. 

Editör: Urfadasin Haber