Yaklaşık yarım asırdı aktif siyasetin içinde olan uzun yıllar çeşitli partilerde milletvekilliği yapan ve bir dönem de bağımsız milletvekili olan Seydi Eyyüpoğlu, açıklamasında sağlık durumundan dolayı aktif siyasette veda ettiğini aktardı.

Bundan sonra elinden geldiği kadar hizmet siyaseti yaparak hemşehrilerinin emrinde olacağının altını çizen Seydi Eyyipoğlu, ailesinden AK Parti Haliliye İçe Başkanı İbrahim Eyyüpoğlu’nun siyasete devam etmesi noktasında destek vereceğini dile getirdi.

Seydi Eyyüpoğlu açıklamasında şunları söyledi; “Başımın tacı değerli Şanlıurfalı hemşehrilerim, şahsımı bir dönem bağımsız ve toplamda beş dönem Milletvekili olarak seçen siz değerli hemşehrilerime ne kadar teşekkür etsem azdır.

AK Parti'nin Şanlıurfa Kaptanı Bekir Bozdağ Oluyor AK Parti'nin Şanlıurfa Kaptanı Bekir Bozdağ Oluyor

Elimden geldiği kadar hizmet siyaseti yaparak sizlerin emrinde olmaya çalıştım. Ancak sağlık durumum nedeniyle aktif siyasette olmayacağını belirtmek isterim. 

Yine ailemiz adına, siz kıymetli hemşehrilerime canı gönülden hizmet edeceğine inandığım Ak Parti Haliliye ilçe Başkanı Av.İbrahim Eyyüpoğlu'nun siyasette devam etmesi noktasında kendisine desteğimin sonsuz olduğunu belirtir saygılarımı sunarım.  Kalın sağlıcakla...”