Bir yıldan fazla bir süreden buyana Şanlıurfa Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü görevini yürüten Rüstem Coşkun istifa açıklamasında "Bu ğün itibariyle Şanlıurfa TDİ Besi OSB'den istifa ederek ayağımdaki paranğalardan kurtuldum. Fikirlerimden ve paylaşımlarımdan dolayı OSB zarar ğörmesin diye hep yazdıklarımı tekrar tekrar okuyarak bir çoğunu sildim. Düşünçelerimi söylemekten hep cekindim özğürlük ğibisi yok." ifadelerini kullandı.

Tarım ve Orman Bakanlığı Reform Genel Müdürlüğüne bağlı tarıma dayalı ihtisas bölgeleri içerisinde Şanlıurfa Besi Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Rüstem Coşkun döneminde ödüle layık görülmüştü. En başarılı bölge müdürü kategorisinde Şanlıurfa Besi OSB Bölge Müdürü Mehmet Rüstem Coşkun’a belgesini, yönetim kurulu vermişti.

Naci İpek Kimdir ? Naci İpek Kimdir ?

ŞANLIURFA BESİ OSB’DE 83 ÇİFTLİK TAMAMLANDI

Şu ana kadar Besi OSB'de, 132 çiftlik başlamış olup bunların 83 adedi tamamen bitmiş ve hayvan konulacak seviyeye gelmiş durumda. 30 çiftlikte 5 bin hayvan mevcut. 480 işletmenin tahsis işlemi bitirilen Besi OSB’de biogaz işletmesinde şu anda 4,5 megavat elektrik üretimine başlandı. Biogaz tesisi tamamlandığında yakın bir zamanda elektrik üretimi 9,6 megavata yükselecek.

Rüstem Coşkun Kimdir?

27-08-1955 tarihinde Şanlıurfa'da doğdum ilkokul, ortaokul ve liseyi şanlıurfa da okudum,1982 yılında Ankara üniversitesi ziraat fakültesinden yüksek mühendisliği bitirdim, aynı yıl Ankara'da asteğmen olarak askerliğimi yaptım, 1983 yılında Ankara'da tarım bakanlığında göreve başladım, 1985 yılında DSİ'e geçerek Şanlıurfa'ya geldim, 1999 yılında Şanlıurfa Tarım İl Müdürü oldum, 2003 yılında Mardin'e daha sonra Artvin'e sürüldük, 2007 yılında emekli oldum, 2000 yılından beri Şanlıurfa Türk ziraat yüksek mühendisleri birliği şanlıurfa il başkanlığı yapıyorum. Evliyim ve üç çocuk babasıyım.