272 bitki türü ve 172 hayvan türünün tespit edildiği Tek Tek Dağlarındaki doğa yürüyüşünü, Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma Milli Parklar (DKMP) Şanlıurfa İl Şube Müdürlüğü organize etti.

Doğa turizmi etkinlikleri kapsamında Tek Tek Dağları Milli Parkında bulunan Rüstem Deresi mevkiindeki doğa yürüyüşüne Urfa Bisiklet Topluluğu(URBİT) üyeleri ve Urfa Camping Derneği üyeleri de katıldı.

Bu arada, Şanlıurfa Tek Tek Dağları Milli Parkı, flora, fauna zenginliği, kültürel, tarihi ve arkeolojik özelliklerinin korunabilmesi ve ulusal servet olarak geleceğe sağlıklı biçimde taşınabilmesi amacıyla 2007 yılında Milli Park ilan edilmişti.

Şanlıurfa'da Motosiklet İle Bisiklet Çarpıştı:3 Yaralı Şanlıurfa'da Motosiklet İle Bisiklet Çarpıştı:3 Yaralı

Öte yandan Mezopotamya bölgesinde yer alan Tek Tek Dağları Milli Park alanı, eski dönemlerden beri birçok medeniyete ev sahipliği yapmış ve pek çok uygarlığın hüküm sürdüğü, ulusal olduğu kadar uluslararası düzeyde de dikkatleri üzerine çeken önemli bir alan. Bu zengin medeniyetlerin sonucu olarak; özellikle Milli Park’ın güneyinde çok sayıda yeraltı şehri, manastır, kilise ve mağaranın yanı sıra, önemli tarihi ve arkeolojik değerler ile birinci derece arkeolojik sit alanları bulunuyor.