Şanlıurfa'da Bilim Şenliği Düzenlenecek Şanlıurfa'da Bilim Şenliği Düzenlenecek

Harran Üniversitesi bünyesinde faaliyet gösteren, Şanlıurfa ve bölge illerindeki teknoloji tabanlı girişimcilik faaliyetlerini destekleyen Şanlıurfa Teknokent, Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) tarafından hazırlanan bir program kapsamında Bireysel Genç Girişimcilere (BİGG) hibe desteği sağlayacak.

Bu kapsamda Şanlıurfa Teknokent’te 23 Mayıs Salı günü 10:00-16:00 saat aralığında TÜBİTAK 1512 BİGG konusunda geniş katılımlı, mentör destekli bir çalıştay etkinliğinin yapılması planlanıyor. 

Şanlıurfa Teknokent’in bölge sanayisi ve teknolojisinin lokomotif güçlerinden biri olduğunu belirten Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Tahir Güllüoğlu; “Şanlıurfa ve bölge illerinde yaşayan iş fikri sahibi girişimciler Şanlıurfa Teknokent’te kolay ve hızlı Genç Girişimci firma desteği temin edebilecekler. Bu sayede Güneydoğu Anadolu bölgemizde teknoloji tabanlı girişimcilik faaliyetlerinin artması, teknoloji tabanlı işletme sayısının çoğalması ve sonuç olarak bölge ekonomisine daha fazla önemli katkıların sunulması mümkün olacaktır. Tüm girişimcilerimizi, 23 Mayıs Salı günü düzenleyeceğimiz çalıştayımıza ön başvuru yapmaya davet ediyoruz”dedi.