Şanlıurfa Türk Telekom Ortaokulu öğretmen ve öğrencilerin İngilizce mektup arkadaşlığı projesi kapsamında Türkiye’nin farklı şehirlerine de ulaştı.

Gözden kaçırmayın

Şanlıurfalı Gençlerin Akrobasi Gösterileri Nefesleri Kesti Şanlıurfalı Gençlerin Akrobasi Gösterileri Nefesleri Kesti

                   
Şanlıurfa’nın çeşitli ilçelerinden İngilizce Öğretmenleri ile Twinning kapsamında  bir araya gelerek oluşturdukları ‘’How About Being My Penpal?- Mektup Arkadaşım Olmaya Ne Dersin? isimli 4. ve 5. Sınıf öğrencilerini dahil ettikleri İngilizce mektup arkadaşlığı projesi kapsamında Türk Telekom Ortaokulu Öğrencileri Türkiye’nin farklı şehirlerinde,  yaşayan hiç görmedikleri bilmedikleri  akranlarıyla tanışma şansına sahip oldular. 
Mektuplar sadece Türkiye sınırlarında kalmadı , Yunanistan ve Romanya’ya kadar ulaşıldı. Şubat, Mart, Nisan aylarını kapsayan ve toplamda 3 ay süren bu proje süresince öğrenciler ve öğretmenler pek çok anlamda kendilerini geliştirme şansı yakaladı. Öğretmen ve öğrenciler “Yeni arkadaşlıklar kurmak, mektuplaşmak, okulda öğrendikleri İngilizce dilini aktif bir şekilde kullanıp hayata geçirmek, İngilizce yazma becerilerini geliştirmek, aynı zamanda  bunları yaparken teknolojiyle buluşup çeşitli web2.0 araçlarıyla tanışmak oldukça keyifli ve heyecan verici” olduğunu ifade ettiler. Öğrenciler tüm bu kazanımları elde ederken , öğretmenler ise e Twinning projesi sayesinde asıl hedefleri olan İngilizce dersini sevdirebilme ve öğrencilerin  İngilizce farkındalıklarını artırabilmenin haklı gururunu yaşadılar.