18 adet suç kaydı bulunan ve toplamda 5 yıl 16 ay 100 gün kesinleşmiş hapis cezası olduğu belirtilen H.E. isimli şahsın “Evden Hırsızlık” suçundan gözaltına alındığı ve çıkarıldığı adli makamlarca tutuklandığı açıklandı.

Şanlıurfa Valiliği basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi; İlimizde gerçekleşen ve 26.06.2022 günü bazı basın yayın organları ile sosyal medya platformlarında paylaşılan olay hakkında basın açıklaması yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur.

İlimiz Haliliye İlçesinde hırsızlık ihbarını alan ve olay yerine giden ekiplerimiz, hırsızlık şüphelisinin kaçtığını görerek takibe başlamış, şüpheli kaçarken elindeki bayan çantası ve gözlük kutusunu çöpe atarak kaçmaya devam etmiş ve kovalamaca sonrası suçüstü yakalanmış,  çalınan eşyalar mağdur şahsa teslim edilmiştir.

Yapılan kimlik tespitinde şüphelinin çeşitli suçlardan 18 adet suç kaydı bulunan ve toplamda 5 yıl 16 ay 100 gün kesinleşmiş hapis cezası olan H.E. olduğu anlaşılmış, “Evden Hırsızlık” suçundan gözaltına alınarak çıkarıldığı adli makamlarca tutuklanmıştır.

Gece gündüz canla başla, büyük özveriyle milletimize hizmet eden Polis Teşkilatımıza yönelik menfi durumlar sebep gösterilerek toplum üzerinde olumsuz algı oluşturmaya çalışan şahıs veya şahıslara itibar edilmemelidir.


Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”