Şu an 200 ekip ile hasar tespit çalışmalarının yapıldığını bu çalışmaların 3-4 gün içinde belirli bir noktaya getireceğini aktaran Vali Ayhan, depremlerde ölenlerin sayısının da 340 olduğunu ifade etti.

Vali Ayhan, 8 bin 919 yaralının hastaneden taburcu edildiğini, serviste yatan yaralı sayısının da 313 olduğunu aktardı.

Şanlıurfa’da yerel basın mensuplarının katılımlarıyla yaşanan deprem sürecine ve sonrasına ilişkin düzenlediği basın toplantısında konuşan Vali Salih Ayhan, 25 bine yakın vatandaşın çadırlarda, cami, okul, taziye evleri gibi alternatif konaklama yerlerinde ise 144 bin 579 vatandaşın konakladığını ifade etti.

Depremden etkilen 58 bin vatandaşa psikolojik destek verildiğinin altını çizen Vali Ayhan, basın toplantısında, yapılan bütün çalışmalara dair somut veriler kamuoyu ile paylaştı. 

Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan yaptığı açıklamada “Hızlı şekilde konutlarımızın hasar tespitlerini tamamlayarak vatandaşlarımızın güvenle evlerine dönmelerini sağlayacağız. Normal yaşama dönüşü hızlandıracağız. İlimizde hızlı bir şekilde normalleşme sürecine girmiş bulunuyoruz.

Hemşehrilerimizin akıllarında herhangi bir şüphe bırakmayacak şekilde ekiplerimiz çalışmalarına devam ediyor. Bu süreçte lütfen halkımız da düzenbazlara ve fırsatçılara mahal vermesin, dikkatli olsun. ”dedi.
 

Editör: Urfadasin Haber