Çanakkale Deniz Zaferi, Türk milletinin bağımsızlık ve vatan sevgisi uğrunda verdiği destansı mücadelenin en önemli simgelerinden biri olduğunu hatırlatan Şanlıurfa Valisi Hasan Şıldak mesajında şu ifadelere yer verdi;

Vali Şıldak, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Teşekkür Etti Ve Müjdeli Haberi Verdi Vali Şıldak, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Teşekkür Etti Ve Müjdeli Haberi Verdi

"Dünya tarihinde eşi görülmemiş bir savunma savaşının ardından ecdadımızın elde ettiği bu zafer; milletimizin azmi, kararlılığı ve vatan sevgisiyle yazdığı şanlı destanların en önemlilerinden biridir. 

Bu büyük zaferin önemini şehitlerimizin gösterdikleri fedakârlık ve kahramanlıklarla daha iyi anlıyoruz. Büyük destanın yıldönümü olan bugün, gösterilen kahramanlıkların yeni nesillere aktarılması yönünden de ayrıca önemlidir. Hürriyet ve bağımsızlık uğruna tek vücut, tek yürek olmayı başarabilen bu aziz milletin torunları olarak Çanakkale Zaferini elde eden ruhu çok iyi anlamak ve Çanakkale ruhunu nesiller boyunca da hep canlı tutmak hepimiz için kutsal bir görevdir.

Düşman ayağını kutsal vatan toprağına bastırmama gayesiyle mermisi bitince süngü takıp düşmanın üzerine koşan ve canını feda etmekten kaçınmayan şehitlerimizin kanıyla sulandığı için bu topraklar mukaddestir ve bu mukaddes topraklarda ay yıldızlı al bayrağımız, hür ve bağımsız bir şekilde dalgalanmaya devam edecektir.

Aziz milletimizin birlik ve beraberliğine vesile olan kutlu zaferin yıldönümünde başta Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, bu toprakları vatan yapan tüm kahramanlarımızı rahmet ve minnetle anıyor, şehitlerimizin aziz hatıraları önünde bir kez daha şükranla eğiliyorum.

Editör: Urfadasin Haber