Salih Ayhan, Yurt dışında yaşayan Şanlıurfalı Hayırsever Mehmet Öncel ve rahmetli kardeşi İbrahim Öncel tarafından sağlık tesisi incelemelerde bulundu.

Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan, Yurt dışında yaşayan Şanlıurfalı Hayırsever Mehmet Öncel ve rahmetli kardeşi İbrahim Öncel tarafından,  Mahmut Öncel adına Karaköprü İlçesi Atakent Mahallesinde 9 Birimlik Aile sağlığı merkezi,112 komuta merkezi ve Depo’nun içinde bulunduğu Sağlık tesisi inşaatında incelemelerde bulundu.

İl Sağlık Müdüründen ve teknik personelden inşaat hakkında bilgi alan Vali Salih Ayhan, “Sağlık alanında fiziki altyapı ve sağlık çalışanlarının sayısını artırarak en iyi duruma geleceğiz." dedi.

Türkiye’nin Feyk Cumhurbaşkanı Alman Kanalına Konuştu Türkiye’nin Feyk Cumhurbaşkanı Alman Kanalına Konuştu

"Şanlıurfa İl Sağlık Müdürü Prof.Dr. Mehmet Gülüm,2000 m2 lik alanda 1680 m2 kapalı alanı olan 9 Birimlik aile sağlık merkezi, 112 komuta merkezi ve 500 m2 lik depo, Şanlıurfalı Öncel Ailesi tarafından ile Kazandırılıyor. Allah Bu inşaatı üslenenden Öncel ailesinden razı olsun. Aile sağlığı merkezlerinde birçok hastanenin de yükünü alarak ilk elden sağlık hizmeti verilmiş oluyor. Bu açıdan birinci basamak sağlık hizmetlerinden olan aile sağlık merkezleri çok önemlidir. Ayrıca bu tesisin yapımı ile Karaköprü’ de 7/24 hizmet veren Çocuk Polikliniklerinin yer açısından genişlemesi rahatlaması için, bu sağlık tesisi önem arz edecektir." dedi.