Şanlıurfa'da Aranan 11 Şahıs Yakalandı Şanlıurfa'da Aranan 11 Şahıs Yakalandı

Araçlarını arayan iki sürücü, emniyete gittiklerinde ise daha ilginç bir olayla karşılaştı 

2 Mart 2024 tarihinde Birecik - Halfeti ilçesi arası Yeşilözen kırsalında 16 JYP 01 plakalı araç ile 34 GMR 261 plakalı araç çarpıştı. Meydana gelen kazada araçlarda bulunan 9 kişi yaralandı.

Kaza sonrası yaralılar hastanelere, araçlarda  çekiciler tarafından Birecik'te bulunan yediemin otoparkına kaldırıldı.

Söz konusu iki aracın sahipleri hastanedeki tedavilerinden bir süre sonra yediemin otoparkında araçlarını almaya gittiklerinde yaşadıkları şoku gazeteci Mehmet Yetime anlattılar. 

Yediemin otoparkında araçlarının çalındığını öğrenen şahıslar, konun araştırılması ve araçlarının bulunması için gittiklerini güvenlik güçlerinden, araçlardan birinin Mersin limanında olduğu bilgisine ulaştılar.

SON ZAMANLARDA 18 ARAÇ YEDİEMİNDE ÇALINDI İDDİASI

Araç sahipleri, emniyetten aldıkları bilgi karşısında şaşkınlıkları bir kat daha arttı. Bu bilgiden birinın de son zamanlarda bu konular ile ilgili  şikayetlerin bir hayli fazla olduğunu ve 18 aracın bu şekilde ortadan kaybolduğu iddia edildi.

Büyük mağduruyet yaşayan araç sahipleri,  yediemin otoparklarında yaşanan bu hırsızlık olayının bir şebeke tarafından yapıldığına inandıklarını, yetkililerin bu konunun üzerine gitmesini ve mağduriyetlerinin giderilmesini istediler.

Editör: Urfadasin Haber