Milli Eğitim Bakanlığı müfredat planına dâhil olan bu eğitimlerin, uzman kişiler tarafından farklı okullarda eşgüdümlü olarak uygulanarak öğrenciler üzerinde olumlu etkiler bıraktığı bildirildi.

EĞİTİM VERİLLEN OKULLAR VE EĞİTİMCİLERİN İSİMLERİ ŞÖYLE

Eğitimler, Ceylanpınar Mesleki Teknik Anadolu Lisesi, Turgut Özal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Şanlıurfa Anadolu Lisesi, Şehit Onur Kılıç Anadolu İmam Hatip Lisesi, Mehmet Güneş Anadolu Lisesi ve Göbeklitepe Anadolu Lisesi'nde verildi.

Eğitimleri veren AR-GE üyesi eğitimci Muharrem Çelik ve PDR öğretmenleri Çağlar Aslan, Şevreş Yazar, Zeynep Modanlar, Cumali Çoban, Müslüm Hanzade, İbrahim Halil Yoğurtçu, Ahmet Kıratlıoğlu, Mustafa Dönmez, Hakkı Alperen Çiçek.

EĞİTİMLER 7 YILDIR DEVAM EDİYOR

Bağımlılıklarla Mücadele Eğitimleri Koordinatörü AR-GE üyesi Eğitimci Muharrem Çelik yaptığı açıklamada  "Bu eğitimleri ilimizde 7 yıldır uygulamaktayız. Bu eğitimler sayesinde çocuk ve gençler zararlı çevrelerden ve zararlı alışkanlıklardan uzak durma konusunda bilinçlenmekte ve arkadaş seçimlerine dikkat etmektedirler.

7 YILDA 200 BİN ÖĞRENCİCİYE SÖZ KONUSU EĞİTİMLAR VERİLDİ

Eğitimlerin amacı, çocuk ve gençlerin herhangi bir olumsuz etkiye maruz kalmadan uyanık ve ayık bir şekilde hayatlarını sürdürmelerini sağlamaktır. Bu eğitimler, bakanlarımız tarafından uzman kişiler tarafından hazırlanıp önce deneme uygulamalarından geçtikten sonra tüm ülke genelinde uygulanmaktadır. AR-GE bünyesinde 7 yıl içinde gönüllü öğretmenlerle birlikte şimdiye kadar 200,000 öğrenciye bu eğitimleri verdik."dedi.

Bakan Kurum'dan Şanlıurfa'da Önemli Açıklamalar Bakan Kurum'dan Şanlıurfa'da Önemli Açıklamalar

Uzman eğitimciler tarafından sunulan eğitimler, slaytlar, soru-cevap oturumları ve çeşitli uygulamalarla desteklenmektedir.

BU HAFTA CEYLANPINAR'DA DA 80 İMAMA SÖZ KONUSU EĞİTİMLER VERİLDİ

Bu arada Şanlıurfa il merkezindeki 3 ilçe de yapılan eğitimlerin dışında taşra ilçesi Ceylanpınar’da da İl Müftüsü Ramazan Tolan ile Ar Ge üyesi Muharrem Çelik tarafından 80 İmam’a da söz konusu eğitimler verildi.

Editör: Urfadasin Haber