İçişleri Bakanlığı tarafından 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminden sonra FETÖ'cü Kaymakam Adayı 3 Kişi Şanlıurfa'da Görev yapmış.

15 Temmuz Hain Darbe girişimi sonrası (OHAL) kapsamındaki Kanun Hükmünde Kararnameler (KHK) ile ihraç edilen Kamu görevlilerinden 3 Kaymakam adayının Şanlıurfa'da gmrev yaptığı ortaya çıktı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun imzasını taşıyan ihraç listesinde Cumhuriyet'te yer alan habere göre listede; 8 kaymakam,1 kaymakam adayı, 14 vali yardımcısı, 2 müfettiş ile 41 hukuk müşaviri yer aldı. 

ŞANLIURFA VALİLİĞİNDE GÖREVLİ KAYMAKAM ADAYI FETÖ'DEN İHRAÇ EDİLDİ

İhraç listesinde, 'kaymakam adayı' olarak yer alan Muhammet Zencirli ismi dikkat çekti. 2014 yılında, İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden mezun olan Zencirli, 2020 yılının haziran ayında Şanlıurfa Valiliği’nde 45 gün staj gördü. Hemen ardından, 2021 yılının eylül ayında Uşak'a bağlı Karahallı'da kaymakamlık görevine başladı. Burada da 5 ay görev yapan Zencirli, şubat ayında İçişleri Bakanlığı bünyesinde tertip edilen yabancı dil kursu için Ankara'ya gitmek üzere görevden ayrıldığını bildirdiği öğrenildi.

Şanlıurfa'da Uyuşturucu Operasyonu Gözaltılar Var Şanlıurfa'da Uyuşturucu Operasyonu Gözaltılar Var

ŞANLIURFA'DA 2 HUKUK MÜŞAVİRİDE İHRAÇ EDİLENLER ARASINDA

Öte yandan, listede Şanlıurfa Valiliğinde Hukuk Müşaviri Hamza Özer ve yine Şanlıurfa Valiliği Hukuk Müşaviri Hamza Özer'in isimleri ihraç listesinde yer aldı.