Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Şanlıurfa’ya Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürü Kadir Çokçetin, Atatürk Ormanı içerisinde bulunan Gölpınar Yaban Hayatı ve Rehabilitasyon Merkezi'ni ziyaret etti.

Burada görevli personelden merkezdeki çalışmalara ilişkin bilgi alan Çokçetin, merkezde tedavisi tamamlanan kuşları yakından inceledi.

Çokçetin, daha sonra beraberindeki DKMP 3. Bölge Müdürü Hacı Ahmet Çiçek ile birlikte tedavileri tamamlanan 3 kerkenez ve 1 çakır kuşunu doğaya bıraktı.

Çokçetin, burada yaptığı açıklamada, temel görevlerinin Türkiye’nin biyoçeşitliliğini ve yaban hayatını korumak olduğunu söyledi.

Şanlıurfa’da 5 Kilogram Uyuşturucu El Geçirildi: 2 Gözaltı Şanlıurfa’da 5 Kilogram Uyuşturucu El Geçirildi: 2 Gözaltı

Doğada yaralı ve bitkin halde bulunan hayvanları rehabilitasyon merkezlerinde tedavi ettiklerini vurgulayan Çokçetin, "Şanlıurfa'da son 10 yılda 1460 kanatlı hayvan tedavi edilerek doğaya bırakıldı. 2023 yılı itibariyle de 281 kanatlı hayvanı doğaya saldık. Bu kapsamda da 3 kerkenez kuşu ile bir çakır kuşunu doğaya bırakıyoruz. Yavru halde doğada bitkin bulunan bu kuşlarımız tedavilerinin tamamlanmasıyla bugün doğaya bırakıyoruz. Doğada kendi başına yaşayacak hale gelen hayvanlarımızı doğal ortamına salıyoruz." İfadelerini kullandı.