Fatih Sultan Mehmet Parkı'nda (Kasaptaşı) düzenlenen program İstiklal Marşı'nın okunması ve saygı duruşuyla başladı.

Etkinlikte belediyelerin farklı spor branşlarında eğitim alan öğrenciler, kurdukları stantlarda gösteri yaptı.

Şanlıurfa Valisi Hasan Şıldak, Büyükşehir Belediye Başkanı Kasım Gülpınar ile diğer protokol üyeleri, stantları dolaşarak öğrencilerin faaliyetlerine ilişkin ilgililerden bilgi aldı.

Etkinlikte ailelerle de bir araya gelerek sohbet eden Vali Şıldak, eğitimin önemine değinerek Şanlıurfa gençliğine imkan tanındığı takdirde nice başarılar alınacağına inancının tam olduğunu söyledi.

Şanlıurfa Vali Vekili Yeliz Mercan Bayram Tedbirlerini Denetledi Şanlıurfa Vali Vekili Yeliz Mercan Bayram Tedbirlerini Denetledi

Gün içerisinde gençler tarafından sunumu yapılan gösteriler, konserler ve sergileri de ziyaret eden Vali Şıldak, "Bizler her daim gençlerimizle buluşmalarımızı sürdürüyoruz.

Türkiye'nin en genç şehrinde bu gençlik potansiyelinin bilincinde olan bir anlayışla hareket ediyoruz. Başta eğitim, spor ve kültür sanat olmak üzere şehrimizin bu güzel gençliğini el birliğiyle ve en iyi şekilde geleceğe taşımalıyız. Bu çerçevede tüm gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nı tebrik ediyorum" dedi.

Halk oyunları ve jimnastik gösterilerinin yapıldığı tören, başarılı sporcuların ödüllendirilmesiyle sona erdi.

Editör: Mehmet Fatih Aslan