Şanlıurfa Valiliğinden yapılan açıklamada, anuz yakılmasına karşın etkili bir şekilde önlemler alındığına yer verildi.

Vali Hasan Şıldak başkanlığında gerçekleştirilen toplantılar, kurumlara verilen talimatlar, bu konuda vatandaşlara yapılan çağrılar anız yakılması konusunda gerçek durumun anlaşılmasına katkı sağladığını aktarıldı.

Şanlıurfa OSB İle Oto Galericiler 45 Gün Sonra Kesintisiz Suya Kavuşuyor Şanlıurfa OSB İle Oto Galericiler 45 Gün Sonra Kesintisiz Suya Kavuşuyor

Şanlıurfa Valiliği'nin talimatı doğrultusunda kolluk güçleri tarafından bütün anız yakma olaylarına müdahale edilidiğinin ve tutanak düzenlenerek hem idari para cezası uygulandığı hem de adli işlem başlatıldığının altı çizildi.

Vali Şıldak, bütün çiftçiler ve vatandaşların yaz aylarının sıcağında tarım arazilerinin, meraların ve ormanlık alanların yangından korunması konusunda duyarlı olmalarını istedi.

Vali Şıldak, yanan alanın büyüklüğüne göre yangına sebep olanlara para cezası uygulandığını ifade etti.

Son 2 haftalık dönemde 206 kişi hakkında toplam 15.715 dekar alanın anız yakma sonucunda zarar görmesi üzerine yaklaşık 14 milyon Türk Lirası para cezası uygulandığını söyleyen Vali Şıldak, bu konuda kontrol ve denetimlerin aralıksız olarak süreceğini, anız yakanların cezasız bırakılmayacağını sözlerine ekledi.

Editör: Urfadasin Haber