Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) tarafından Eyyüp Göncü Ortaokulu'nda gerçekleştirilen programa, A Milli Kadın Voleybol Takımı Kaptanı ve Fenerbahçe’nin kaptanı Eda Erdem Dündar da katıldı.

Eda Erdem Dündar, Vali Salih Ayhan ve İl Millî Eğitim Müdürü Fevzi Kurt ile birlikte sporu kız çocuklarının, sporu yaşamlarının bir parçası haline getirmelerini konusunda mesajlar verdi.

sporla güçlen projesi

Sporla Güçlen projesiyle Şanlıurfa’da kız çocuklarını ön planda tutularak çeşitli spor eğitimleri verileceğini söyleyen Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan “Çocuklarımızın sadece akademik anlamda değil sportif anlamda sosyal anlamda kültürel anlamda her alanda çocuklarınız destekliyoruz.  ASKF spor kulüplerimiz, belediyelerimiz, Gençlik Spor İl Müdürlüğü zeki bir ve diğer sivil topladıklarınızla birlikte olağanüstü gayret göstermektedir.

Bozova Su Sporları Merkezi İnşaatında Sona Doğru Bozova Su Sporları Merkezi İnşaatında Sona Doğru

kadın basket kaptanı eda

Projesi de hakikaten geçmiş döneme başlamış projelerde istikrar önemli devam ediyor. Bu projede daha güçlü destek olacağımıza ifade etmek istiyorum geçmiş dönemlerde bu tür müsabakalara yarışmalara projelere katılmış birisi olarak en çok da istifade eden birisi olarak bir köylü çocuğu olarak Anadolu'nun küçük bir ilinden cumhuriyetin bir erdemi olarak Fazilet olarak bu imkânlardan faydalanmış ve bugün bu görevi ifa ederek benim de bundan geçmişten ilham aldığından dolayı onunla nasiplendiğim içinde aynı anlayışla sizlere bu anlayışı tercih etmeye çalışıyorum. ”ifadelerini kullandı.