Şanlıurfa'da, 500 polisin katılımıyla gece düzenlenen huzur operasyonunda 2 saat içerisinde pavyon ve eğlence mekanlarında konsomatris olarak çalıştıkları öne sürülen 9 Suriyeli kadın, 30 izinsiz kağıt toplayıcısı ile kimliksiz ve aranan şahıslarında bulunduğu toplam 147 kişi gözaltına alındı. 

 Son günlerde kentte fuhuş, uyuşturucu, hırsızlık ve kavga olaylarında artış yaşanması üzerine huzur ve güven ortamının sağlanması amacıyla saat 20.00’da Asayiş Şube Müdürlüğü koordinesinde Güven Timleri, Önleyici Hizmetler ve Narkotik Suçlarla Mücadele Şube ekiplerinden oluşan 500 polis, denetlenecek adresler ile alınacak güvenlik önlemleri belirlendi.

Hazırlıkların tamamlanmasının ardından ekipler, İl Emniyet Müdürü Selçuk Doğuş’un katılımıyla kent merkezindeki kafe ve eğlence merkezlerini denetledi. Ara sokaklarda ve merdiven altı tabir edilen yerlerdeki mekanlara baskın düzenleyen polis, ülkelerindeki iç savaştan kaçarak Şanlıurfa'ya yerleşen ve geceleri eğlence mekanlarda konsomatris olarak çalıştıkları belirlenen 9 Suriyeli kadın ile kimlik taşımayan çeşitli suçlarda araması bulunan 108 kişi de gözaltına alındı.

Huzur operasyonunda ayırıca izinsiz olarak kağıt toplayıcısı olan 30 kişide gözaltına alındı. Yaklaşık 2 saat süren operasyonda gözaltına alınan 147 şüpheli,  Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesinde sağlık kontrolünden geçirilerek, ifadeleri alınmak üzere Asayiş Şube Müdürlüğü'ne götürüldü. Kentteki huzur operasyonunun devam edeceği öğrenildi.