Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından Balıklıgöl'den başlayan operasyon Haşimiye meydanından devam ederek Kapaklı pasajı ve Topçu Meydanında kadar başlatıldı.

600 POLİSİN KATILDIĞI HUZUR OPERASYONU

Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğü tarafından 600 Polisin katılımıyla gerçekleşen uygulamada kimlik kontrolü ve GBT yapıldı. Şanlıurfa'da, 600 polisin katılımıyla gece düzenlenen huzur operasyonunda 1 saat içerisinde pavyon, eğlence mekanları, daha önceden belirlenmiş adreslerdeki adreslere eş zamanlı operasyon düzenlendi.

125 KİŞİDEN 62'Sİ KİMLİKLERİNİ GETİRDİ SERBEST KALDI

Balıklıgöl'den başlayan operasyon Topçu Meydanındaki bazı adreslerle devam etti. Operasyon sonucunda hakkında çeşitli suçlardan aranması olan, kesinleşmiş hapis cezası olan ve kimlik ibraz edemeyen toplam 125 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan 125 kişiden 62 kişi Kimlik İbrazı yaptıktan sonra serbest bırakıldı 63 kişiye para cezası kesildi. Gözaltına alınan 63 kişi Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğüne götürüldü.

5 BİN 600 ARAÇ KONTROLÜ YAPILDI 21 KİŞİYE CEZA KESİLDİ

Uygulama sonucunda, Araçlarda ve kafelerde eksik evraklardan dolayı Toplam 35 bin TL  Para Cezası kesildi. Kimlik ibraz edemeyen 21 kişiye, kişi başı 277 TL 'den 5 Bin 817 TL para cezası kesildi. Ayrıca,5 Bin 600 araç sorgulaması yapıldı ve binlerce kişinin ise GBTsorgusu yapıldı. Bugün ki uygulamaya 2. Sınıf Emniyet Müdürü Selçuk Doğuş katıldı.