Şanlıurfa’nın Merkez İlçelerinde De Okullar Açıldı Şanlıurfa’nın Merkez İlçelerinde De Okullar Açıldı

Millî Eğitim Bakanlığı, Türkiye genelinde 1.8 milyon öğrencinin yararlandığı ücretsiz yemek uygulamasının 2022-2023 eğitim öğretim yılının ikinci döneminden itibaren kademeli olarak 5 milyon öğrenciye ulaşmasına karar vermişti.

İkinci dönemin başladığı tarihten itibaren öncelikli olarak okul öncesi eğitime devam eden tüm çocuklar olmak üzere, kademeli olarak 5 milyon öğrenciye bir öğün ücretsiz yemek verilmesi için Türkiye’nin dört bir yanında çalışmalar yapıldı.

Bu kapsamda Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü ücretsiz yemek uygulaması için çalışmalarını tamamlayarak yaklaşık 66 bin okul öncesi minik öğrenciye yemek vermeye başladı.

Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan, Vali Yardımcısı Ahmet Fatih Sungur, Haliliye Kaymakamı Serap Özmen Çetin ve İl Milli Eğitim Müdürü Fevzi Kurt Haliliye Şehit Halil İbrahim Yıldırım Anaokulu'nu ziyaretlerinde öğrencilere kendi elleriyle  ücretsiz yemek servis yaptılar. 

Beslenme saati sonrası okul öncesi öğrencilerinin atölyelerinde incelemelerde bulunan Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan ve beraberindekiler yapılan faaliyetlerde öğrencilere eşlik ederek yaşanan deprem sonrası miniklerin sıcak ve umut veren gülümsemeleriyle çocuk tadında bir gün geçirdiler.