Elif Selçuk, Hindistan'da düzenlenen ve aynı zamanda eğitimin Nobeli olarak bilinen değerlendirmede, 95 ülkeden 19 bin öğretmenin arasından “Global Teacher Awards-Küresel Öğretmen” ödülüne layık görüldü.

Birecik’te Patlayan Trafo Gündüzü Bile Aydınlattı! İşte O Görüntü: Birecik’te Patlayan Trafo Gündüzü Bile Aydınlattı! İşte O Görüntü:

Hindistan'ın başkenti Yeni Delhi'de gerçekleştirilen ödül töreninde Türkiye’yi temsil eden 5 öğretmenden birisi olan Selçuk, şanlıurfa'nın da gurur kaynağı oldu.

Aldığı ödülün potansiyellerini keşfedip engelleri aşan bütün kadınlara ve öğretmenlere ilham kaynağı olmasını dileyen Elif Selçuk, “Bu ödül Bitlis’te başlayıp Şanlıurfa’ya ve oradan da Denizli’ye, Newyork’a ve Delhi’ye uzanan bir Elif Öğretmen hikayesi. Bitlis, Tatvan ve Şanlıurfa'da 7 yıl boyunca dezavantajlı okullardaki çabalarım, Şanlıurfa’da mevsimlik işçi, sömürülen emekçi, parçalanmış ellerle kalem tutan öğrenciler, kız çocuklarının eğitim haklarını elde etmeleri için mücadelemin sonucu aslında." dedi.