Suruçlu Seyis, İki caninin para isteğini geri çevirince öldürüldü Suruçlu Seyis, İki caninin para isteğini geri çevirince öldürüldü

Şanlıurfalı 72 yaşındaki operatör doktor Ahmet İnan, hastanedeki mesaisinin ardından kentteki ihtiyaç sahiplerine yardım ulaştırıyor.

"Kudüs Şairi" Memur-Sen'in kurucu genel başkanı, eğitimci, şair ve yazar merhum Mehmet Akif İnan'ın kardeşi Ahmet İnan, farklı bir hekimlik fotoğrafı çiziyor. Memleketi Şanlıurfa'da yaklaşık yarım asırdır hekimlik yapan İnan, binlerce kişinin sağlığına kavuşmasına vesile oldu.

Günün büyük bir bölümünü, çalıştığı özel hastanede ameliyat yapıp genç meslektaşlarına deneyimlerini aktararak geçiren İnan, mesai sonrasında ise beyaz önlüğünü çıkarıp Türk Kızılay yeleğini giyiyor.

Şehrin hemen hemen tüm arka sokaklarını avcunun içi gibi bilen İnan, belirlenen ailelere Türk Kızılayı aracılığıyla temin edilen yardımları ulaştırıyor. İnan, karşılaştığı ihtiyaç sahipleriyle hem sohbet ediyor hem de onlara sağlıklarıyla ilgili tavsiyelerde bulunuyor.

"MESLEKTE 48 YILI GERİDE BIRAKTIM"

1975 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden mezun olan Operatör Doktor Ahmet İnan, memleketi Şanlıurfa'ya hizmet etme arzusuyla gönüllü olarak göreve başladı. Meslekte 48 yılı geride bıraktığını ifade eden İnan, O dönemde doktor sayısının az olması ve imkanların kısıtlı olması nedeniyle birçok ameliyatı tek başına yapmak zorunda kaldı.

"22 BİNE ULAŞAN AMELİYATI BAŞARIYLA YAPTIK"

Yaralanmalardan bel fıtığına kadar her türlü ameliyatı başarıyla gerçekleştiren cerrah İnan, 22 binin üzerinde ameliyat yaparak birçok insanın hayatına dokunduğunu anlattı.

Ameliyat defterlerindeki kayıtlara bakıldığında bu etkileyici rakamın ortaya çıktığını belirten İnan, 22 bin insanı hayata döndürme şansı yakaladığı için kendisini şanslı ve mutlu hissettiğini dile getirdi.

"Unutamadığım çok ameliyat var," diyen İnan, umutsuz vakalar olarak kabul edilen birçok hastayı Allah'ın izniyle hayata döndürdüklerini ifade etti. İnan, Şanlıurfa adına bu kadar insana umut olabilmenin mutluluğunu yaşadığını söyledi.

"TARİFSİZ BİR MUTLULUK VERİYOR"

Yıllardır gönüllü olarak hizmet verdiği Türk Kızılay'ı son 5 yıldır Şanlıurfa şube başkanı olarak yöneten İnan, kentte yardım eli bekleyen birçok insan olduğunu ve onlara koştuklarını dile getirdi.

İnan, "Onlara dokunmak için canla başla çalışıyoruz. Gönülden gelen 'Allah razı olsun' sözleri bizi ayakta tutuyor ve motive ediyor. 48 yıldır Şanlıurfa'da görev yapıyorum ve 22 bin ameliyat gerçekleştirdim. Bu ameliyatlar arasında 'öldü, ölebilir' diye nitelendirdiğimiz birçok hastanın şifa bulması bize tarifsiz bir mutluluk veriyor. Fakat en önemlisi, sokakta oynayan, ayağında ayakkabısı olmayan o öksüz ve yetim çocuğa bir mont veya bot giydirdiğimiz zaman yüzündeki tebessüm bizleri daha da mutlu ediyor." dedi.

"Bir tarafta ameliyat edip kurtardığın hastanın sana verdiği mesleki bir mutluluk var, öbür tarafta Kızılay sayesinde bu yavrularımıza ve yetim çocuklara yaptığımız yardımlar neticesinde duyduğumuz mutluluk var." diyen İnan, sözlerini şöyle tamamladı:

"Benim bir çocuğun ayağına giydirdiğim ayakkabıdan duyduğum mutluluk, hastanedeki aldığım hazlardan çok daha üstündür."

Editör: Urfadasin Haber