Tarım ve Orman İl Müdürlüğü bahçesinde gerçekleştirilen programa katılan Vali Hasan Şıldak, projenin arıcılığın gelişmesi açısından önemli bir adım olduğunu söyledi.

Vali Şıldak, “Urfamızdaki kovan sayısı yeni arılı kovanlar ile birlikte iyi bir seviye gelmiş olacak. Devletimizin destekleri tarımın her alanında artarak devam edecektir. Yeni kovanlar arıcılarımıza hayırlı olsun.” Dedi.

Tarım ve Orman İl Müdürü Mehmet Aksoy da  kentte arıcılığın büyük bir potansiyele sahip olduğunu belirterek, bugün dağıtılan kovanların bölgedeki 2milyon 500 bin adet badem ağaçlarının çiçeklerinin döllenmesine katkı sağlayacağını vurguladı.

G O Rk Wk T W A A Al8E U

Nihat Çiftçi Öğrencilerin Karne Heyecanını Paylaştı Nihat Çiftçi Öğrencilerin Karne Heyecanını Paylaştı

Aksoy, "Valimizin verdiği talimat gereği üreticilerimizin yanında olmak vazifesiyle GAP İdaresi Başkanı, Arıcılar Birliği Başkanı ve Bal Birliği Başkanı ile bir araya geldik. Bizim koordinemizde bugün yaklaşık olarak 3 bin 400’e yakın kovanı üreticilerimize dağıtmış olacağız." dedi.

İl Tarım ve Orman Müdürlüğü koordinesinde proje kapsamında GAP BKİ, Şanlıurfa Bal Üreticileri Birliği ve Şanlıurfa Arı Yetiştiricileri Birliği’nin katkılarıyla il genelinde 114 arıcıya 2 bin 850 arılı kovan, 570 boş kovan dağıtımı yapıldı.

G O Rkd Z2 X0 A A Sil B

Ayrıca Eğitim işbirliği yapılan Harran Üniversitesi Ziraat Fakültesi Zootekni Bölümü Öğretim Üyesi  Doç.Dr.Gonca Özmen Özbakır’a  Vali Şıldak, plaket verdi.

Törende kadın kursiyerlere sertifikalarını Vali Şıldak verdi.

Editör: Mehmet Fatih Aslan