Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada Haftanın 4 günü akşam Ağız ve Diş Hastanesinin açık olacağı duyuruldu.

Üniversite'de Yaşam Desteği Kursu Üniversite'de Yaşam Desteği Kursu

Şanlıurfa Karaköprü Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi Pazartesinden itibaren haftanın 4 günü akşam hasta kabulü yapacak. Karaköprü ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi Başhekim Vekili DT. Abidin Güntekin: “Sağlık hizmetinin kesintisiz sürdürülmesi Bakanlığımızın öncelikli görevleri arasındadır, sağlık hizmetlerinin ihtiyaç ve talepler doğrultusunda daha etkin, kaliteli, ulaşılabilir ve zamanında verilmesi büyük önem arz etmektedir. Bu Bağlamda vatandaşın sağlık hizmetlerine ulaşımını kolaylaştırmak adına Şanlıurfa Ağız ve Diş sağlığı Hastanesinde 03 Ekim 2022 Pazartesi günü mesai dışı çalışma hizmeti başlayacaktır. Hafta içi Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe günleri 17.00-19.30 saatleri arasında, vatandaşlarımız "Merkezi Hekim Randevu Sistemi" (MHRS), Alo 182 ile diş hekimlerimizden randevu alarak, gündüz yapılan tüm diş tedavilerini yaptırabileceklerdir. (Muayeneyle birlikte, Röntgen, diş tedavisi ve diş protezi vs. gibi). Mesai dışı çalışmalar sayesinde mesai saatleri içinde işyerinden izin alamayıp, diş tedavisi ve protez yaptıramayan hastaların mağduriyetleri giderilmiş olacaktır. Tüm halkımıza hayırlı olsun” dedi.

Ayrıca Şanlıurfa Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi ile Eyyübiye Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinde 7 gün 24 saat nöbet hizmeti sunulduğu da hatırlatıldı.