Kurban Bayramında, Şanlıurfa'da çok sayıda ATM'de meydana gelen sorunlar vatandaşlarda şaşkınlık yarattı.

Arefe gününden itibaren para çekmek isteyenler, "Para çekme ünitesinde arıza" ya da "Çekmek istediğiniz tutar ödenememektedir" gibi uyarılarla karşılaştılar.

Bu sorunlar bayramın birinci ve ikinci günü de devam etti ve özellikle 15 Haziran'da maaş alan memurlar ve bayram harçlığı dağıtmak isteyenler için büyük bir mağduriyet oluşturdu.

Gün içinde 10-15 ATM'yi dolaşarak nakit para bulmaya çalışan vatandaşlar, sorunun çözülmediğini gördüler.

En Düşük Emekli Maaşı 12 Bin 500 TL Oldu En Düşük Emekli Maaşı 12 Bin 500 TL Oldu

Kurban pazarlarında da nakit para sıkıntısı nedeniyle ödemelerin EFT yoluyla yapıldığı durumlar yaşandı.

vatandaşlar sosyal medyada duruma tepki gösterirken, ATM'lerde paranın olmadığını ve bayram günü cebinde nakit bulunmadığını dile getirdiler.

“ÖNLEM ALINMADI”

Tüketici Konfederasyonu Başkan Vekili Avukat İbrahim Güllü, ATM'lerde yaşanan nakit sıkıntısı nedeniyle son iki gündür şikayetlerin arttığını belirtti. Güllü, "Kamu-özel tüm bankaların ATM'lerinde bu sorun yaşanıyor. Para olan ATM'lerin önünde ciddi kuyruklar oluştu. Bir banka müşterisi olan vatandaşlar paralarına erişemiyor" şeklinde konuştu.

Tüketici Konfederasyonu Başkan Vekili Avukat İbrahim Güllü, ayrıca bankaların bu soruna karşı herhangi bir önlem almadığını ve mevzuatta bu tür durumların karşılanmasına dair eksiklikler olduğunu ifade etti. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu'nun (BDDK) bu konuda bankalara bir uyarı yapması gerektiğini vurguladı.

Editör: Urfadasin Haber