Şanlıurfalılar, havaların ısınmasıyla birlikte her sene olduğu gibi bu yıl da bağ evi sezonunu ramazan ayının manevi iklimde iftar saatiyle açtı.

Şanlıurfa’da maddi durumu yerinde olan ailelerin hemen hepsinin bir bağ evi bulunuyor. Bazıları havaların ısınmasıyla tamamen bağ evine yerleşiyor. Bazıları sadece hafta sonları bağ evlerini kullanıyor. 

Şanlıurfa’da bir yaşam tarzı olan bağ evleri, yaz aylarında sıra geceleri içinde kullanıyor. Şanlıurfa’da her kesin bir sıra arkadaş gurubu bulunduğu için sıra geceleri de yaz aylarında bağ evlerine taşınıyor.

Bu fotoğraf karesinde bağ evinde buluşanlar ise Ali Rıza Öztürkmen organizasyonuyla bir araya geldi. Şanlıurfa’nın bir birinden değerli isimleri arasında bulunan İhsan Şenocak geceye dair  “Güzel bir geceydi... Urfa'mızın sorunlarını ve çözüm önerilerini masaya yatırdık. Organizasyonda emeği geçenlere ve mükemmel ev sahipliği yapan Ali Rıza Öztürkmen Kardeşime teşekkürler.” İfadelerini kullandı.

Gözden kaçırmayın

Suruç Eski Kaymakamı Abdullah Çiftçi’ye Önemli Görev Suruç Eski Kaymakamı Abdullah Çiftçi’ye Önemli Görev

Bağ evindeki geceye dair Erkan Çiftbudak da “ Her biri yılların verdiği tecrübe ile birer hazine olan abilerimin meclisi açık öğretim fakültesi gibi” yorumunu yaptı.