Eğitimler, İl Müftüsü Ramazan Tolan ve Şanlıurfa  İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge üyesi eğitimci Muharrem Çelik tarafından verildi.

Prof. Dr. Önal, Harran Arkeolojik Kazılarındaki Son Durumu Anlattı Prof. Dr. Önal, Harran Arkeolojik Kazılarındaki Son Durumu Anlattı

Verilen eğitimlere, Halfeti Müftüsü Muhammed Ahıskalı ve Halfeti İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mustafa Şenel, okul müdürleri ve öğretmenler katıldı. 

Ümmü Gülsüm Kız İmam Hatip Anadolu Lisesi'nde gerçekleşen madde bağımlılığı ile mücadele eğitimleri  ayrıca Halfeti Kur'an kursu eğitmenleri, Halfeti imamları, Halfeti Gençlik Merkezi'nde bir eğitim düzenlendi.

BAĞIMLILIKLA MÜCADELE EĞİTİMLERİ 6 İLÇEDE TAMAMLANDI

Eğitim esnasında sahnede zaman zaman uygulamalar yapıldı. Katılımcılar üzerine büyük etki bırakan eğitimlerle ilgili açıklama yapan il Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge üyesi eğitimci Muharrem Çelik "Eğitimler gençler üzerine büyük etki bıraktı. Bu eğitimler İl Milli Eğitim müdürlüğü bünyesinde 8 yıldır devam ediyor. Eğitimlerdeki asıl amaç gençlerin zararlı alışkanlıklara zararlı çevrelere bulaşmadan önce hayır deme bilincini kazanmaları ve kendisini güvence altına almasıdır.

Bu Eğitimler  Şanlıurfa Valiliği tarafından İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından desteklenip takip ediliyor. Şanlıurfa İl Müftüsü ile 13 ilçenin tamamında bu eğiti sürdüreceğiz. Şuana kadar  6 ilçede bu eğitimleri yaptık. "dedi.

Şanlıurfa İl Müftüsü Ramazan Tolan ise yaptığı konuşmada gençlerin sağlıklı mutlu ve başarılı olabilmeleri için zararlı çevrelerden ve zararlı alışkanlıklardan uzak durmaları gerektiğini vurguladı. Bunun içinde gençlerin güzel ahlaka sahip olmaları çevresine ve insanlığa faydalı olmaları gerektiğini söyleyen Tolan, özellikle Kur'an kursu ve imamlara seslenerek bu konuda da çok ciddi çalışmalar yapmaları gerektiğini sözlerine ekledi.

Editör: Urfadasin Haber