4 çocuk babası Muhtar Halil Kaya tedirgin olduğunu belirterek, aralarında sanatçıların da olduğu 33 kişi hakkında suç duyurusunda bulunduğunu söyledi.

Batıkent Mahallesi'nde 4 Haziran'da Mustafa Şahin'e saldıran sahipsiz köpeklerin kuduz olduğu tespit edilmiş ve mahalle karantina uygulaması başlatılmıştı.

Karantinanın başlatılmasıyla belediye ve tarım il müdürlüklerinde görevli ekipler, mahallede küpesiz ve hastalıklı köpeklerin toplatılarak barınaklara götürülmesi için harekete geçti.

Köpeklerin toplatılması ve barınaklara götürülmesinden rahatsız olan Batıkent Mahallesi'nden 3-4 kişi önce tepki gösterdi. Ardından Ankara'dan 25-30 kişilik kadın grup, Türkiye'nin farklı illerinden Şanlıurfa'ya gelerek Eyyübiye ilçesindeki Batıkent Mahallesi Muhtarı Halil Kaya'nın bürosunu basarak, kapısına "Katil" yazmıştı.

Muhtar Kaya'yı tehdit eden grup, vatandaşların araya girmesiyle dağıtılmıştı.

Köpekleri Şanlıurfa'dan Ankara'ya götüren Yaşama Tutunan Patiler Derneği Başkanı Buket Özgünlü Boyacı, adli kontrol şartıyla tahliye edilmesinin ardından Batıkent Mahalle Muhtarı Halil Kaya'ya, her gün Türkiye'nin birçok ilinden ve dünyanın farklı ülkelerinde tehdit ve hakaret içerikli mesajlar almaya başladı.

BUKET ÖZGÜNLÜ BOYACI TAHLİYE OLDI TEHDİLER ARTTI

Başkan Gülpınar: 15 Temmuz Demokrasi Mücadelesinin Adıdır Başkan Gülpınar: 15 Temmuz Demokrasi Mücadelesinin Adıdır

Muhatar Halil Kaya  urfadasin haber sitesine yaptığı açıklamada; "Bunlar bu gücü nereden alıyor. Bunların arkasında hangi güç varki bana ölüm tehdinde bulunuyorlar. Bunlar kime güveniyor.Buket Özgünlü Boyacı'nın adli kontrol şartıyla tahliye olmasının ardından tehditlerin dozu arttı. Ben de hukuki mücadelemi sürdürüyor. Ben muhtarım. Mahallemde olumsuz gelişmeyi ilgili kuruma bildirmekle görevliyim. Ben bunun haricinde birşey yapmadım ki.

ŞANLIURFA'YA KANLIURFA DİYEMEZSİNİZ?

Bu arada Urfa sevdalılarına sesleniyorum. Şanlıurfamızın adını kanlıurfa lanse edenlere bir çift sözünüz olmayacak mı? Kanaat önderleri, STK başkanları nerdesiniz. Sizin de bir çift lafınız olmayacak mı?" ifadelerini kullandı.

Editör: Urfadasin Haber