Halkın panikle kendini sokağa attığı anlarda şehadet getirenler bir birine sarılanlar, ağlayanlar mahşeri aratmadı.

Şanlıurfalılara kabusu yaşatan depremin ardından  halk yaklaşık 3 saatten buyana sokakta. Kar yağışı sonrası sağanak yağış devam ederken birkaç artçı deprem daha oldu. Yollar araçlarla doldu. Vatandaşlar Deprem sırasında toplanma merkezleri yerine araçlarında bekleyişe geçti. 

VALİ AYHAN: KÖYLERDE SIKINTI YOK!

Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan çok geçmeden depremin bilançosunu açıkladı. İlk belirlemelere göre Şanlıurfa’da 16 binanın yıkıldığını 15 kişinin öldüğünü açıklayan Vali Ayhan, 30 kişinin de yaralandığını duyurdu.

Salih Ayhan açıklamasında "İlk şoku atlattık, saha hakimiyetimiz iyi, bir iki saat içinde sahayı toparlarız. Vatandaşlarımız mümkün oldukça yolları açık tutsun. Köylerimizde genel anlamda sıkıntı yok. Şu an 15 vatandaşımız vefat etti, 30 vatandaşımız da yaralı"" dedi.

Yaralılarla ilgili henüz yaralı rakımı verilmezken Arama kurtarma çalışmalarının devam ettiğini bildiren Şanlıurfa Valiliğinden peş peşe açıklamaları sürüyor. 

Valilikten yapılan son açıklamada “Değerli Vatandaşlarımız; Can güvenliğiniz bizim için önemli. Çağrı merkezimize asılsız ihbarlar gelmektedir. İhtiyaç sahibi vatandaşlarımıza zamanında ulaşabilmemiz için asılsız ihbarlarda bulunmayınız.

Camilerimiz, tek katlı taziye evlerimiz ve spor salonlarımız halkımızın kullanımı için açıktır. İhtiyacı olan vatandaşlarımız kullanabilirler.
Lütfen binalarımızı terkedip güvenli yerlerde bekleyelim. Başta ana yollarımız olmak üzere yolları açık tutmaya özen gösterelim.” denildi.
Şanlıurfa’da İşte Yıkılan Binaların Listesi
FoQNCo8WIAIcz8E

Editör: Urfadasin Haber