Şanlıurfa’da çekçekçiler, görüntü kirliğinin yanı sıra gelişi güzel bir şekilde kaldırımlarda kavşaklarda çekçeklerini durdurup vatandaşları rahatsız etmeleri dikkat çekiyor.

Haliliye’de Veysel Karani Mahallesi, Bahçelievler Semtinde ve Karaköprü’nün çeşitli mahallerinde büyük bir çekçekçi sorunu yaşanıyor.

Şanlıurfa Valiliğinden Deprem Konutu Hak Sahiplerine Önemli Uyarı Şanlıurfa Valiliğinden Deprem Konutu Hak Sahiplerine Önemli Uyarı

Ekmek kazançları yaklaşımı ile duygu sömürü yapan çekçekçiler için çalışma saatleriyle ilgili düzenleme getirilmesi isteniyor.

Söz konusu rahatsızlığı sosyal medya hesabından gündeme getiren vatandaşlar “Bir zamanlar çekçekçilere düzenleme getirilmişti. Tek tip kıyafetleri, yaka kartları ve akşam belli bir saate kadar çalışacaklardı. Ancak bu düzenleme denetlenmediği için uygulama sürdürülemedi. Gece yarılarına kadar fing atan çekçekçiler büyük bir gürültü de çıkartıyor. Hastası olan var. Çocuğu olan var.  Gecenin yarısında çıkarttıkları gürültü çekilmez oluyor. ”ifadelerini kullanıyor.

Editör: Urfadasin Haber