Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube ekipleri, Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından çok sayıda otomobilin enkaz altında kalarak hasar aldığı, bu otomobillerin depremzedeler tarafından uygun fiyatlara satıldığı ve hurdaya ayrılması gereken araçların sahte belgelerde change edilerek yeniden trafiğe çıkaran kişilere ilişkin çalışma yürüttü.

Depremzedeleri Dolandıran 9 kişi gözaltına alındı, 22 araç ele geçirildi

Karaköprü Belediye Başkanı Nihat Çiftçi'den, Kurban Bayramı Mesajı Karaköprü Belediye Başkanı Nihat Çiftçi'den, Kurban Bayramı Mesajı

Çalışmalar sonucunda nitelikli dolandırıcılık, 5607 sayılı kaçakçılıkla mücadele kanununa muhalefet, resmi belgede sahtecilik (change oto) olayları ile ilgili olarak yapılan eş zamanlı operasyon neticesinde olayı gerçekleştiren şahısların B.D (24), M.D(26),A.K(26).F.K(46),E.Ö(26), M.K(24), F.K(24) ,M.Y(36) ve T.Y. (35) gözaltına alındı.

Operasyonda 7’si il dışında 15’i Şanlıurfa’da üzere toplam 22 change araç yakalanmış ve Bölge Kriminal Polis Laboratuvar Müdürlüğünde yaptırılan incelemelerinde, 14 aracın Gümrük kaçağı, 1 aracın gümrük kaçağı ve çalıntı olduğu ve 7 aracın hacizli- yakalamalı olduğu belirlendi.

Şüpheliler, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Editör: Mehmet Fatih Aslan