Kahramanmaraş’ta meydana gelen deprem Şanlıurfa dâhil 10 ilde etkili oldu. Çok sayıda can kayıpları yaşanırken tüm Türkiye adeta afetin yaşandığı bölgeler için seferber oldu. Şanlıurfa’da devlet millet el ele vererek yaralar sarılmaya devam edilirken diğer yandan binalarda hasar tespit çalışmaları da sürüyor.

Şanlıurfa Topdağı Mahallesi’nde faaliyetlerini sürdüren ve bu bölgede yaşayan vatandaşlar için yemek yapıp, dağıtan KADER Derneğini ziyaret eden Vali Ayhan, gönüllü olarak dayanışmaya destek veren herkese teşekkür etti.

Vali Salih Ayhan depremden etkilenen ve Şanlıurfa’ya getirilen M. Akif İnan Eğitim Araştırma Hastanesi'nde tedavi altına alınan depremzedeleri ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini iletti. Hastalarla yakından ilgilenen Vali Ayhan kötü günlerin dayanışma içerisinde geride kalacağını aktardı.

Şanlıurfa Arkeoloji Müzesi bahçesinde AFAD koordinesinde kurulan çadır kentte vatandaşlarla bir araya gelen Vali Ayhan, vatandaşlara bir isteklerinin olup olmadığını sordu. Bazı vatandaşlar “Allah razı olsun” diyerek herhangi bir eksiklerinin olmadığını ifade etse de Vali Ayhan, yeni gelen vatandaşlar için kontrol edilsin talimatı verdi.
 

Editör: Urfadasin Haber