Bozova ilçesin Kaptaş Vadisinde  düzenlenen doğa yürüyüşü etkinliğe katılan 38 kişi küresel ısınma ve iklim değişikliğine karşı farkındalık oluşturmak için 5 saat boyunca 10 kilometrelik doğa yürüyüşü yaptılar.

Yürüyüşten sonra küresel ısınma ve iklim değişikliği hakkında  bilgi alışverişinde bulunan katılımcılar, çevre temizliği yaparak günün yorgunluğunu halay çekerek eğlendiler.

Tarihi Urfa Evi İncir House'da Göbeklitepe Sinema Atölyeleri Başladı Tarihi Urfa Evi İncir House'da Göbeklitepe Sinema Atölyeleri Başladı

Yürüyüşe katılan doğaseverler, uzun ve yorucu yürüyüş parkurunu küçük molalar ve halay eşliğinde tamamladılar.
 
Şanlıurfa Kamp Dağcılık ve Doğa Sporları Spor kulübü  ( Urfakamping) Başkanı İbrahim Parmaksız,” kulüp üyelerimizle, küresel ısınma ve iklim değişikliğin farkındalığı için doğa yürüyüşü etkinliğini  yaptık.” ifadelerini kullandı.

Şanlıurfa Kamp Dağcılık ve Doğa Sporları Spor kulübü  ( Urfakamping) Başkan yardımcısı Ayhan Taş,” küresel ısınma ve iklim değişikliği farkındalığı yaratmak için 10 kilometrelik doğa yürüyüşü etkinliğini yaparak gelecekteki nesillerimize mesaj vermek istiyoruz.” dedi.

Fadile Deveci,” Doğanın bize ihtiyacı var bizimde doğaya ihtiyacımız var. ”dedi.

Çöplerin çoğu doğada yüzyıllar boyunca bozulmadan kaldığını söyleyen Mehmet Altundağ,” Bildiğimiz tek yaşanabilir gezegenimizi korumamız gerekir.” dedi.

Editör: Urfadasin Haber