İl Sağlık Müdürü Solmaz, yaptığı açıklamada yaşanan olayı kınadığını belirtti.

Solmaz, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

Mehmet Akif İnan EAH. görevli 3 Hekimize yapılan saldırıyı esefle kınıyor, Hekimlerimize geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum.

Saldırganlar yakalanarak gerekli adli süreç başlatılmıştır. Müdürlük olarak olayın yakından takipçisi olacağız.”

Hekim ve Diğer Sağlık Çalışanları Kamu Sağlık ve Sosyal Hizmetler Sendikası (HEKİMSEN) Şanlıurfa Şubesi de tüm birimleriyle hekimlerin yanında olduklarını bildirdi.

HEKİMSEN Şanlıurfa Şubesi açıklamasında şunları kaydetti:

“Bu akşam, Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servis'inde,  6 kişi tarafından, 3 acil hekimimiz darp edildi. Acil hekimlerimiz, Beyaz Kod verdiler ve emniyete giderek şikayetçi oldular.

Şanlıurfa'da otomobiller kafa kafaya çarpıştı: 4 yaralı Şanlıurfa'da otomobiller kafa kafaya çarpıştı: 4 yaralı

Şanlıurfa'nın merkezinde, hastalara hizmet için görev yapan hekimlerimizin darp edilmesini @Hekimsenurfa ailesi olarak kınıyoruz. Hekim arkadaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz. @Hekimsenhukuk  birimimizle, hekimlerimizin her zaman yanındayız.”

Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Şanlıurfa Şubesi ise sağlıkta şiddetin politik bir sorun olduğu ifade etti.

SES Şanlıurfa Şubesi, açıklamasında “Dün gece ilimizdeki M.Akif E.A.Hastanesinde görevlerini yapan 3 Hekim arkadaşımıza yönelik gerçekleştirilen saldırıyı kınıyoruz.

Sağlıkta şiddetin politik olduğunu belirtirken; şiddetin asıl sorumluları’nın etkin, caydırıcı yasal önlem almayan siyasiler olduğunu belirtiyoruz!” ifadelerini kullandı.