Şanlıurfa'da bazı eğitim sendikaları tarafından alınan karar doğrultusunda gerçekleştirilen protesto kapsamında, kentteki bazı okullarda sendikalı öğretmenler derse girmedi.

Eylem çağrısından haberi olan bir kısım öğrenci okula gitmezken, derslerin boş olduğunu görenler de okuldan ayrıldı.

Meslektaşlarının silahlı saldırıda öldürülmesini protesto etmek için Şanlıurfa’da Hürriyetçi Eğitim Sen ile Eğitim Sen, Abdulkadir Karahan Kütüphanesi önünde toplanıp İl Milli Eğitim Müdürlüğü önüne yürürken, Eğitim-Bir-Sen de Karakoyun İş Merkezi önünde basın açıklaması yaptı. öğretmenler de yere kalemlerini bıraktılar.

Şanlıurfa’da Hürriyetçi Eğitim Sen ile Eğitim Sen ortak basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi; "Kıymetli basın mensupları, çok değerli eğitim çalışanları… Hepinizi saygıyla selamlıyorum…
Yıllardır eğitim çalışanları olarak, eğitim de şiddet yasasının bir an önce çıkması gerektiğini her platformda dile getirdik. Maalesef bugüne kadar bu konu ile ilgili tek bir adım dahi atılmadı. Eğitim bakanlarının tamamı sadece bakmak ile yetindi.
Gelinen noktada, öğretmenler gününde bizlere dağıtılan önlükler kefenimiz, okullarımız ise mezarımız oldu.
Bizler eğitim çalışanları olarak, hedef gösterildik, hor görüldük, dövüldük. Ve en sonunda da öldürüldük.
Artık Sözün Bittiği Yerdeyiz… Ölümden öte köy yok, diyerek Uyarı amaçlı bugün alanlardayız. ”

NE OLMUŞTU?

İstanbul- Eyüpsultan Alibeyköy Mahallesi Beste Sokak'taki özel lisede yabancı uyruklu öğrenci Y.K, okuldan atılmasından sorumlu tuttuğu okul müdürü İbrahim Oktugan'a (74) 7 Mayıs'ta silahla ateş etmişti. Odasında uğradığı saldırıda ağır yaralanan Oktugan, kaldırıldığı hastanede yapılan müdahaleye rağmen kurtarılamamıştı.

ŞUSKİ’den Yüksek Fatura Açıklaması ŞUSKİ’den Yüksek Fatura Açıklaması

Olayın ardından kaçan Y.K. polis ekiplerince yakalanmış, ertesi gün sevk edildiği adliyede tutuklanmıştı.

Editör: Urfadasin Haber