İHH İnsani Yardım Vakfı Şanlıurfa Temsilcisi Behçet Atilla, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimi işbirliğiyle gerçekleştirilen gönül meselesi olan Filistin konulu söyleşi Mehmet Akif İnan Konferans Salonunda gerçekleşti. Filistin Söyleşisi gençlerden büyük ilgi gördü.

Moderatörlüğünü İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge üyesi eğitimci Muharrem Çelik'in yaptığı söyleşide, İHH Şanlıurfa temsilcisi Behçet Atilla konuk olarak yer aldı.

Söyleşinin başlaması öncesinde saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu, ardından Kur'an-ı Kerim tilavetine geçildi.

Eğitimci Muharrem Çelik, söyleşiye başlamadan önce bu konuya duyarlılığı ve hassasiyeti için Milli Eğitim Müdürü Sayın Asım Sultanoğlu'na teşekkür etti.

Çelik, gençleri gelişen olaylar karşısında doğru bilgilendirerek vatan ve millet savunması açısından duyarlı hale getirmenin hepimizin görevi olduğunu belirtti.

Söyleşide,  Anadolu'nun da savunması açısından, dünyadaki mazlumların ve mağdurların yanında yer almasının savaşlarda haksız yere katledilen çocuklar, sivil insanlar, kadınlar, yaşlılar, hastalar için sahip çıkmanın önemli olduğunu vurgulandı.

İSRAİL MALLARINI TÜKETMEYİN

İHH Başkanı Behçet Atilla, İHH'nın çalışmalarını anlatarak Filistin'e yapılan zulmün karşısında herkesin üzerine düşeni yapması gerektiğini ifade etti.

TOGG Şanlıurfa'da Gelin Arabası Oldu TOGG Şanlıurfa'da Gelin Arabası Oldu

Gençleri, İsrail mallarını tanımamaları ve tüketmemeleri konusunda bilgilendiren İHH Şanlıurfa Başkanı Behçet Atilla,  Özellikle Filistin ve Mescid-i Aksa'nın ülkemiz ve İslam açısından öneminin iyi bilinmesi gerektiğini ve bu konuda araştırmalar yapılması, kitaplar okunması, bilimsel olarak kendilerini yetiştirmeleri gerektiğini belirtti.

KUR'AN-ı KERİMDE YAHUDİLERİN ANLATILDIĞI AYETLER İYİ BİLİNMELİ

Atilla ayrıca, Yahudileri iyi tanımak için Kur'an-ı Kerim'de bahsedilen ayetlerin iyi bilinmesinin de önemine vurgu yaptı. Müminlerin kardeş olduğunu ifade eden Behçet Atilla, Filistinli kardeşlerimiz için dua edilmesi gerektiğini söyledi.

Behçet Atilla, bu anlamlı ve verimli çalışma için İl Milli Eğitim Müdürü  Asım Sultanoğlu'na, Ar-Ge Sorumlusu Müdür Yardımcısı İsmail Hatipoğlu'na, Ar-Ge üyesi eğitimci Muharrem Çelik'e ve okul müdürlerine ayrıca teşekkür etti.

Söyleşi sonrasında Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan plaketler, konuşmacılara Esentepe İMKB Müdürü Sadık Kurt tarafından takdim edildi.